WYDMINY: Pijany 17-latek za kierownicą osobówki – Magna Masuria

Dzięki odpowiedzialność i właściwej reakcji innego kierowcy być może nie doszło do tragedii. W miejscowości Siedliska gmina Wydminy policjanci zatrzymali pijanego 17 – latka, który kierował fordem. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień.

W środę (23.03.2022r.) tuż przed godziną 21:00 giżyccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że młody mężczyzna ewidentnie będąc w stanie nietrzeźwości wsiadł za kierownicę osobowego forda i jeździ ulicami Giżycka, kierując się w stronę miejscowości Wydminy. Policjanci podjęli natychmiastowe działania celem zatrzymania młodego kierowcy i sprawdzenia czy faktycznie kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymanie wskazanego pojazdu miało miejsce w miejscowości Siedliska gm. Wydminy, faktycznie za kierownicą siedział młody mężczyzna. Prowadzone czynności wykazały, że to 17-latek, który nie posiada uprawnień do kierowania, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz policjanci wyjaśnią szczegółowe okoliczności całego zdarzenia. 17-latek z pewnością odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości nie posiadając ponadto wymaganych uprawnień. Grozi mu do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami przez co najmniej 3 lata oraz dotkliwe kary finansowe.

Policjanci dziękują za zgłoszenie i właściwą reakcję ze strony innego kierowcy. Być może zostało uratowane czyjeś życie i nie doszło do tragedii na drodze z udziałem nietrzeźwego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *