GIŻYCKO: Pijany 42-latek pod wpływem kierował ciężarówką

0

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem ciężarowym mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W środę (08. 02. 2023 r.) ok. godz. 17:00 dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ul. Obwodową w Giżycku jedzie samochód ciężarowy, który nie trzyma toru jazdy, co wskazuje, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego. Mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd marki Man i dokonali badania stanu trzeźwości kierującego. Podejrzenia okazały się słuszne, kierowca miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. 42-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, a jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Giżyccy policjanci po raz kolejny przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy o poważnych konsekwencjach karnych, a także o tym, że swoim zachowaniem stwarzamy zagrożenie dla innych.

Konsekwencje jazdy po alkoholu są dotkliwe. Kierujący będący w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych grzywny, a także grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *