GIŻYCKO: Podsumowanie weekendu na drogach – Magna Masuria

GIŻYCKO: Podsumowanie weekendu na drogach

0

W miniony weekend wielkanocny giżyccy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących oraz ujawnili 48 naruszeń przepisów ruchu drogowego. 42 osoby zostały ukarane mandatami karnymi.

W minioną sobotę (16. 04. 2022 r.) ok. godz. 11:35 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki audi, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym w m. Mazuchówka gm. Wydminy. Kierowca jechał z prędkością 74 km/h gdzie obowiązuje tzw. 50. Podczas kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. 37-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.

Tego samego dnia ok. godz. 22:30 mundurowi z patrolu prewencji zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Koszarowej w Giżycku. Kierująca oplem astra w trakcie cofania uderzyła w przydrożną barierkę. Świadek tego zdarzenia podszedł do kierującej i wyczuł od niej alkohol po czym zadzwonił po policję. 42-latka miała blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W miniony weekend mundurowi ujawnili również 48 wykroczenia w ruchu drogowym z czego 42 osoby zostały ukarane mandatami karnymi.

Giżyccy policjanci apelują o rozsądek, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *