GIŻYCKO: Potrącenie na pasach! 41-latka trafiła do szpitala! – Magna Masuria

GIŻYCKO: Potrącenie na pasach! 41-latka trafiła do szpitala!

0

Giżyccy policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Olsztyńskiej w Wilkasach. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 41-latki. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy do kierowców o ostrożną i bezpieczna jazdę!

Do zdarzenia doszło wczoraj (17.11.2022 r.) przed godziną 10.00 na ulicy Olsztyńskiej w Wilkasach. Kierujący fordem kuga zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, w celu ustąpienia pierwszeństwa dla pieszej. Po chwili w tył forda uderzył samochód ciężarowy scania powodując przemieszczenie się osobówki, która uderzyła w przechodzącą na pasach kobietę. 41- latka została przewieziona przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Obaj kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Byli trzeźwi. Wszystkie okoliczności będą wyjaśniane w ramach policyjnego postępowania.

Trwający okres jesienno-zimowy powoduje, że warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze – zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia.

Pieszy wchodzący i znajdujący się już na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed jadącym pojazdem. Należy jednak pamiętać, iż pomimo zmiany przepisów, wtargnięcie na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd – nawet na przejściu dla pieszych – jest niedopuszczalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *