GIŻYCKO: Pożar poddasza domu wielorodzinnego w Sterławkach Małych – Magna Masuria

GIŻYCKO: Pożar poddasza domu wielorodzinnego w Sterławkach Małych

0

fot. OSP Ryn

Jak informują strażacy ochotnicy z OSP Ryn za pośrednictwem mediów społecznościowych w nocy 18 listopada około godz. 1:30 zostali wezwani do pożaru poddasza w domu wielorodzinnym w Sterławkach Małych [gm. Giżycko]. Akcja gaśnicza trwała do godz. 8:00 a w samym ugaszeniu pożaru uczestniczyło kilka zastępów straży pożarnej w tym jednostka z Kętrzyna.

Pożarem objęta była konstrukcja dachowa, połać parteru oraz jego wnętrze. Nasze działania polegały na zasilaniu zastępów PSP, wprowadzaniu dwóch rot w celu gaszenia, rozbiórki oraz dogaszania. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń – czytamy we wpisie OSP Ryn.

Jest to ogromna tragedia mieszkającej tam rodziny, która straciła dom tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia. W związku z tym na portalu zrzutka.pl powstała zbiórka pieniędzy na odbudowę domu po pożarze. W promocję zbiórki włączyło się wiele osób, a w akcję włączył się Marek Jasudowicz, wójt Gminy Giżycko.

Wystarczyło kilka chwil by ogień strawił znaczną część naszego rodzinnego mieszkania – czytamy w opisie zbiórki. Jeśli chcą państwo wesprzeć zbiórkę to zapraszamy TUTAJ

W akcji uczestniczyli: 1 zastęp OSP RYN, 2 zastępy PSP GIŻYCKO, 1 zastęp OSP SPYTKOWO, 1 zastęp OSP STERŁAWKI WIELKIE oraz 1 zastęp PSP KĘTRZYN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *