GIŻYCKO: Praktyczne lekcje bezpieczeństwa z giżyckimi policjantami – Magna Masuria

GIŻYCKO: Praktyczne lekcje bezpieczeństwa z giżyckimi policjantami

0

Policjanci z giżyckiej komendy spotkali się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Mundurowi nie tylko opowiadali o bezpiecznych zachowaniach ale też pokazali w terenie jak bezpiecznie przechodzić przez drogę.

Tym razem policjanci odwiedzili Przedszkole nr 4, Szkołę Podstawową nr 5 w Giżycku oraz Szkołę Podstawową w Bystrym. Głównym celem spotkań było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie im jak prawidłowo należy korzystać z chodnika i przejść dla pieszych. Lekcje były o tyle cenne gdyż odbyły się w praktyce. Funkcjonariusze zabrali dzieci w rejon przejść dla pieszych gdzie pod czułym okiem policjantów mogli wykorzystać wskazówki dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Przy okazji mundurowi przypominali też o ważnej roli odblasków, które zwiększają bezpieczeństwo pieszego na drodze. Na zakończenie spotkania policjanci pokazali milusińskim policyjny radiowóz, za którego kierownicą mógł wsiąść każdy uczestnik spotkania i wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci obejrzały też sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie.

W podziękowaniu za ciekawe spotkania policjanci otrzymali od dzieci własnoręcznie zrobione laurki z życzeniami i podziękowaniami oraz upamiętnili odwiedziny wspólnymi zdjęciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *