GIŻYCKO: Rajd Koguta – finał w Giżycku! – Magna Masuria

Giżycko metą tegorocznego Rajdu Koguta. Uczestnicy szóstej edycji będą musieli zmierzyć się z pokonaniem prawie 700 kilometrowej drogi, przebiegającej m. in. przez Warszawę. Po trudach trasy, każdy będzie miał okazję na odpoczynek na mazurskich plażach, które są doskonałym miejscem na wspólne podziwianie zachodu słońca. Nigdzie w Polsce zachody słońca nie są tak magiczne jak na Mazurach.

VI Charytatywny Rajd Koguta 2022 Oława – Giżycko
16.06 – 20.06.2022

Finał w Giżycku 18 czerwca 
10.00 – 20.00

PROGRAM

ETAP 1 START: OŁAWA – ŁÓDŹ | 16.06.2022 r. 
ETAP 2 TRASA: ŁÓDŹ – WARSZAWA – GIŻYCKO | 17.06.2022 r. 
ETAP 3 META: GIŻYCKO | 18.06.2022 r.

POWITANIE | WZGÓRZE ŚW. BRUNONA

10.00 – 16.00 Powitanie Uczestników 6. Charytatywnego Rajdu Koguta, każdy uczestnik pokonuje ustawioną na Wzgórzu św. Brunona bramę mety

ZAKOŃCZENIE RAJDU | Plaża Miejska (bez pojazdów)

16.00 – 19.00 Wręczanie dyplomów oraz statuetek ukończenia Rajdu Koguta, po okazaniu Paszportu Uczestnika
18.00 Wkopanie „Palmy Rajdu Koguta” na plaży w Giżycku, przywiezionej przez Witka Obieżyświata na traktorze Ursus C-328. Witek bije Rekord Polski w dystansie pokonanym traktorem w ciągu 24 godzin. Jego trasę można śledzić na profilu FB www.facebook.com/witekobiezyswiat
18.30 – Losowanie nagród od Partnerów – ”Szczęśliwy Los”
19.00 – Oficjalne zakończenie Rajdu przez organizatorów i przedstawicieli miast Oława i Giżycko
20.00 – 22.00 – Koncert i pokaz zespołów z regionu

W związku z rajdem wprowadzone będą czasowe zmiany w organizacji ruchu:

  • parking autobusowy z ul. Kolejowej, w dniach 17-18 czerwca, przeniesiony na ul. Jeziorną (za dworcem PKP) 
  • ul. Św. Brunona jednokierunkowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Moniuszki od strony Wilkas do skrzyżowania przy Ośrodku Żeglarskim LOK 

Meta rajdu zlokalizowana będzie na wzgórzu Św. Brunona w Giżycku. Organizatorzy będą czekać na uczestników od 10.00. Oficjalne zakończenie rajdu i atrakcje w ramach programu, jak wkopanie palmy oraz wręczenie nagród, odbędą się na Plaży Miejskiej. Wieczorem zagra giżycki SMALL BAND.

Jak podkreślają organizatorzy Rajd Koguta to wynik miłości do motoryzacji i pomagania. Oprócz pięknej przygody i doskonałej zabawy organizatorzy wspomagają wielu potrzebujących. W poprzedniej edycji udało się zebrać 532 089,32 zł. Czy i tym razem uda się pobić kolejny rekord? Wierzymy, że tak!

Co ważne 100% zebranych pieniędzy trafia na cele charytatywne, a cały koszt organizacji finansowany jest prze Studio Reklamy Wena oraz Muzeum Motoryzacji z Oławy.

Kwota zostanie podzielona na kilkadziesiąt chorych dzieci i kilkanaście fundacji. Pieniądze także trafią dla schroniska i fundacji dla zwierząt. Lista osób potrzebujących jest zawsze konsultowana z wieloma instytucjami, które zajmują się ludźmi, którzy potrzebują pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *