GIŻYCKO: Seniorka padła ofiarą oszustwa „na policjanta” – straciła 16 tys. złotych! – Magna Masuria

GIŻYCKO: Seniorka padła ofiarą oszustwa „na policjanta” – straciła 16 tys. złotych!

0

Tym razem mieszkanka powiatu giżyckiego straciła blisko 16 tys. złotych. Przestępcy byli bezwzględni. Podając się „za policjanta” zażądali przekazania pieniędzy. Motyw ich działania był ten sam – wyłudzić jak najwięcej pieniędzy.

We wtorek (27.09.2022 r.) do jednej z mieszkanek powiatu giżyckiego zadzwonił mężczyzna podający się „za policjanta” informując kobietę, że pieniądze, które posiada w domu są fałszywe. Polecił podanie ich numerów seryjnych, a następnie potwierdził, że cześć z nich jest fałszywa i nakazał wydania pieniędzy. Banknoty kazał zapakować w reklamówkę i wywiesić na ogrodzeniu, co też seniorka uczyniła. Po około 20 minutach zjawił się mężczyzna, który zabrał reklamówkę z pieniędzmi. Na tym sprawa się zakończyła. Następnego dnia (28.09.2022 r.) kobieta udała się do giżyckiej komendy celem ustalenia co z jej sprawą i jej pieniędzmi. W jednostce Policji dowiedziała się, że padłą ofiarą oszustwa. Kobieta złożyła zaznania, straciła blisko 16 tys. złotych.

Natomiast w środę (28.09.2022 r.) do innego mieszkańca powiatu również zadzwonił oszust podający się „za policjanta”. W rozmowie poinformowali, że jego wnuczka spowodowała wypadek i potraciła kobietę, a pieniądze w kwocie 70 tys. złotych są potrzebne po to, aby nie poszła do więzienia. Mężczyzna szybko pożyczył gotówkę od znajomych i zgodnie z poleceniem rozmówcy udał się do Olecka, gdzie miał przekazać pieniądze. W trakcie drogi tuż przed Oleckiem rozmówca powiedział, że dziewczyna zmarła i pieniądze nie będą już potrzebne. Tym razem nie doszło do przekazania pieniędzy. Senior wrócił do Giżycka i złożył zeznania w giżyckiej komendzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *