GIŻYCKO: Słuchacze UTW rywalizowali na Mazurach

????????????????????????????????????

W GIŻYCKU ODBYŁY SIĘ ŻEGLARSKIE MISTRZOSTWA UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO.

W zmaganiach wystartowało dziewięć załóg z różnych regionów województwa: z Ełku, Gołdapi, Kętrzyna, Węgorzewa, Mrągowa czy Giżycka.

Dezety były podzielone na dwie klasy – dezeta klasyczna (4 jachty)  i dezeta tradycyjna (5 jachtów). Dla siedmiu załóg organizatorzy zapewnili sterników-wolontariuszy.                                                 

Wszystkie wyścigi wygrała ze zdecydowaną przewagą „Pierwsza Szklanka” pod dowództwem Mariana Zakowicza, z załogą składającą się ze słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Ełku.

Organizatorem regat była Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Mistrzostwa były współfinansowane przez  samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.  

Wyniki regat:

DZ KLASYCZNA

1.    UTW EŁK – DZ ‘’PIERWSZA SZKLANKA’’ – Marian Zakowicz, Mirosław Mikiewicz, Elżbieta Koc, Irena Osiecka, Krzysztof Brzeziński, Czesława Mikiewicz, Elżbieta Piotrowska, Anna Wolska, Janina Mikołajczyk, Anna Lachowicz, Delfina Lachowicz, Regina Lachowicz
2.    UTW WĘGORZEWO – DZ ‘’HULAJ DUSZA’’ – Adam Wójtowicz, Halina Kołos, Małgorzata Runce, Andrzej Romański, Teresa Makowska, Danuta Wierzbicka, Henryk Wierzbicki, Jadwiga Czupryna, Danuta Kozioł, Henryk Augustynowicz, Halina Faj, Wiesława Czuchańska
3.    UTW GOŁDAP – DZ ‘’BALANGA’’ – Wojciech Chwilczyński, Stanisław Dopierała, Wiesława Iwaszko, Stefan Kulbacki, Czesława Misiun, Danuta Matyszkiel, Halina Pawlukanis, Halina Szyszko, Elżbieta Zapolska, Danuta Trzcińska, Ignacy Matyszkiel
4.    UTW GIŻYCKO – DZ ‘’DOMÓWKA’’ – Jan Szczerba, Jadwiga Michalak, Maria Szczepanik, Krystyna Szczęch, Teresa Tyburska, Anna Danilewicz, Celina Kudiuk, Maria Ołdakowska, Teresa Wołoszyn, Leszek Puczek, Eugeniusz Kudiuk, Henryk Fedio

DZ TRADYCYJNA
1.    UTW EŁK – DZ ‘’IMPREZA’’ – Michał Rutkowski, Jan Ksepko, Grażyna Grunt-Mejer, Elżbieta Krajewska, Teresa Grzybowska, Danuta Frąckiewicz, Marian Frąckiewicz, Krystyna Skoczek, Marzena Korsak, Krystyna Majchrzak, Antoni Kossakowski
2.    UTW WĘGORZEWO – DZ ‘’CZWARTA SZKLANKA’’ – Jerzy Ozaist, Joanna Ozaist, Halina Kruszko, Helena Ajduk, Krystyna Dorosz, Bożena Klisko, Alicja Brzezińska, Andrzej Postój, Maria Pawlisziy, Maria Gaińska, Aurelia Kornatowska, Elżbieta Wasilewska
3.    UTW KĘTRZYN – DZ ‘’W TANGO’’ – Leszek Król, Stanisława Hajdamowicz, Bożena Kojro, Genowefa Lewicka-Kubach, Danuta Narożny, Halina Niewiadomska, Irena Pradyszczuk, Wiesława Filipczyk, Alicja Woronowicz, Teresa Wysokowicz, Krystyna Zahor, Janina Wiszniewska
4.    UTW GOŁDAP – DZ ‘’BAR MŁODZIEŻY’’ – Feliks Basłyk, Mirosława Augustynowicz, Zofia Burel, Romualda Bobowicz, Antoni Bobowicz, Henryk Bagiński, Barbara Górska, Czesława Jakubanis, Halina Karpińska, Lucyna Milewska, Lucyna Warsiewicz
5.    UTW MRĄGOWO – DZ ‘’W REJS’’ – Andrzej Skotnicki, Halina Sawicka, Janusz Sawicki, Danuta Mazurek, Andrzej Mazurek, Teresa Bumbul, Zygmunt Bumbul, Maria Kurta, Irena Harasimowicz, Józef Truszkowski, Małgorzata Czarnecka, Jan Tymiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.