GIŻYCKO: Śmiertelny wypadek w miejscowości Gajewo – Magna Masuria

GIŻYCKO: Śmiertelny wypadek w miejscowości Gajewo

0

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w m. Gajewo na drodze krajowej K 63. Kierująca audi potrąciła pieszego, który w miejscu niezabudowanym szedł drogą bez żadnych elementów odblaskowych. Niestety mężczyzna w wyniku obrażeń zmarł na miejscu. Policjanci przypominają także o obowiązku noszenia odblasków.

W czwartek (04. 08. 2022 r.) kilkanaście minut po północy dyżurny giżyckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w m. Gajewo na drodze krajowej K 63. Na miejsce udali się policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 20-letnia kierująca audi potrąciła 38-letniego pieszego, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Kobieta była trzeźwa. Mężczyzna poruszał się poza terenem zabudowanym bez jakichkolwiek elementów odblaskowych czy też latarki. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza, technik kryminalistyki oraz Prokurator Rejonowy w Giżycku. Policjanci wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy bez odblasków idący poboczem lub skrajem drogi, zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach drogowych, jest niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku. Zmiana przepisów spowodowała, że za brak elementów odblaskowych grozi mandat w wysokości od 20 do 100 złotych.

Zachęcamy do korzystania z tych elementów także na terenie miasta. Noszenie odblasków w miejscu widocznym dla kierowcy podnosi bezpieczeństwo pieszego na drodze w każdych warunkach. Ponadto, apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Kierowca ma obowiązek zachować w tych miejscach szczególną ostrożność, aby nie dochodziło do wypadków drogowych z udziałem pieszych. Powinien on pamiętać o tym, że warunki na drodze wymagają dostosowania do nich odpowiedniej prędkości. Musi zdawać sobie również sprawę z tego, że samochód nie zatrzyma się w miejscu, a przy nadmiernej prędkości na reakcję w ostatnim momencie może być już za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *