GIŻYCKO: #SOLIDARNI Z URKAINĄ – wiec poparcia w niedziele 27.02.2022 – Magna Masuria

GIŻYCKO: #SOLIDARNI Z URKAINĄ – wiec poparcia w niedziele 27.02.2022

0

Burmistrz Giżycka oraz Zarząd Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce podejmują inicjatywę AKCJI SOLIDARNOŚCI Z UKRAINĄ, w związku z najazdem przez Rosję na Niepodległe Państwo Ukraińskie.

ZAPRASZAMY NA

Wspólną, ekumeniczną modlitwę o pokój na Ukrainie, która odbędzie się z inicjatywy duszpasterzy różnych wyznań z giżyckich kościołów, przy udziale chóru Cerkwi Greckokatolickiej Św. Trójcy z Giżycka oraz chóru Parafii Ewangelickiej

27.02.2022 r. (niedziela) o godz. 15.00 w Kościele Ewangelickim w Giżycku.

Następnie około godz. 16.00 odbędzie się przemarsz na Wiec poparcia
dla Niepodległego Państwa Ukraińskiego, na Pasaż Portowy w Giżycku.

Należy głośno to powiedzieć, iż faktem stało się najgorsze – mimo wielu prób i sugestii wspólnoty międzynarodowej Ukraina dziś stała się ofiarą napaści agresora, jakim jest Rosja. Jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń – aktu wojny, zamachu na suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

Ukraina dziś potrzebuje pomocy na płaszczyźnie politycznej, gospodarczej, militarnej, jak również na płaszczyźnie ludzkiej. Przyjdźcie, swoją obecnością wesprzeć Ukrainę i wszystkich obywateli tego kraju, pokażmy naszą solidarność, jedność, a przede wszystkim sprzeciw dla tak brutalnych i bezprawnych kroków, jakich dokonała i cały czas dokonuje Rosja.

Zapraszamy!        

Jan Pik
Przewodniczący Zarządu Oddziału Mazurskiego
Związku Ukraińców w Polsce

oraz

Wojciech Karol Iwaszkiewicz
Burmistrz Miasta Giżycka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *