GIŻYCKO: Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem – Magna Masuria

GIŻYCKO: Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem

0

Policjanci z Wydziału Kryminalnego giżyckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do samochodu i kradzieży katalizatora oraz kierownicy. 25 – latek ponadto był poszukiwany przez prokuraturę, a w chwili zatrzymania miał przy sobie amfetaminę. Policjanci przesłuchali mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Policjanci z giżyckiego wydziału kryminalnego stale pracują nad rozwiązaniem spraw dotyczących przestępstw przeciwko mieniu. Analizują wszystkie informacje i zabezpieczone materiały dowodowe. Tym razem pracowali nad sprawą kradzieży katalizatora i kierownicy samochodowej, o czym powiadomił jeden z mieszkańców Giżycka. Straty pokrzywdzony wycenił na kwotę 1100 złotych. W środę (09.02.2022 r.) policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo, był nim 25 – letni mieszkaniec powiatu giżyckiego. Mężczyzna także był poszukiwany przez giżycką prokuraturę, a w chwili zatrzymania miał przy sobie amfetaminę. Kiedy został przywieziony do jednostki policji, śledczy przesłuchali go i przedstawili mu dwa zarzuty, kradzieży z włamaniem i kradzieży. 25 – latek przyznał się do przestępstwa zeznał, że potrzebował pieniędzy, zauważył na jednym z parkingów wieloletni samochód więc postanowił, że ukradnie z niego katalizator utwierdzając się w tym, że nikt nie zauważy braku części z uwagi na stan pojazdu. A kierownicę wyłamał i zabrał, ponieważ do czegoś może się przydać.

25 – latek dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Nie uniknie również odpowiedzialności za posiadanie środków odurzających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *