GIŻYCKO: Włamał się do garażu i ukradł narzędzia – 28-latek usłyszał zarzuty – Magna Masuria

GIŻYCKO: Włamał się do garażu i ukradł narzędzia – 28-latek usłyszał zarzuty

0

Giżyccy policjanci zakończyli sprawę kradzieży z włamaniem, o którą podejrzany jest 28 – latek. Zebrane dowody wskazują, że „obłowił się” narzędziami w celu ich sprzedania po okazyjnej cenie. Kryminalni z Giżycka wpadli na jego trop i zatrzymali. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Będzie odpowiadał ze stopy „recydywy”.

We wtorek (12.07.2022 r.) policjanci z Giżycka przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do garażu. Nieznany sprawca zabrał narzędzia warte 2800 złotych. Policyjne działania doprowadziły do ustalenia osoby, która mogła mieć związek z przestępstwem. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Zgromadzone przeciwko niemu dowody skutkowały tym, że usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Funkcjonariusze odzyskali skradzione narzędzia. Sprawca ukrywał je w swoim mieszkaniu i u kolegi. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, 28-latek dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci informują i ostrzegają osoby, które kupują od przypadkowych osób jakieś mienie. Pamiętajmy, że trzeba mieć na względzie to, że oferowane rzeczy mogą pochodzić z przestępstwa. Oznacza to zatem, że można odpowiadać za przestępstwo paserstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *