GIŻYCKO: Wojskowa gra terenowa z okazji Narodowego Dnia Niepodległości – Magna Masuria

GIŻYCKO: Wojskowa gra terenowa z okazji Narodowego Dnia Niepodległości

0

Chciałeś od zawsze spróbować swoich sił w typowo wojskowych konkurencjach, ale nigdy nie miałeś ku temu okazji? A może chcesz aktywnie spędzić czas w gronie przyjaciół w święto narodowe 11 listopada?  

W tym roku masz możliwość spełnić swoje marzenie. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza tego dnia na wojskowe gry terenowe.

Wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne, które będą zlokalizowane wokół jednostek wojskowych, miejsc pamięci oraz skwerów i placów miast. Zawody odbędą się w każdym województwie – po jednej grze na województwo. Celem tak pomyślanej zabawy jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie społeczeństwa oraz promocja służby wojskowej. – Będzie to czas spędzony na wojskowej rywalizacji, a jednocześnie świetny sposób na uczczenie Biało-Czerwonej. Gwarantujemy dobrą zabawę i zapewnimy wojskowe wyżywienie – zapewniają organizatorzy. 

Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni, rzutu granatem czy budowy schronienia. Niemniej żadna z gier nie będzie taka sama – będą różnić się między sobą w zależności od miejsca ich przeprowadzenia. Również tego dnia spotkacie na trasie gry terenowej m.in. mistrzów olimpijskich w sztafecie 4×400, szer. Igę Baugmart – Witanszer. Kajetana Duszyńskiego czy mistrza Europy w boksie szer. Mateusza Masternaka, z którymi będziecie mogli odbyć trening.  Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy.  Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się.  

Rejestracja zespołów odbywa się telefonicznie lub mailowo.  i potrwa do 11 listopada
Dane kontaktowe do rejestracji w Giżycku:
mjr Sławomir FILIPCZUK,

tel. 727 013 515,
e-mail.: s.filipczuk@ron.mil.pl

Start o godzinie 10.00, bez względu na warunki atmosferyczne. Z uwagi na temperaturę, ale i uwzględniając charakter zawodów, warto zadbać o odpowiedni ubiór (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Koniec zawodów jest planowany o godz. 16:00.   Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowym grom terenowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym poczęstunek w formie wojskowej grochówki.  Za organizację gier odpowiada Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji we współpracy z lokalnymi jednostkami wojskowymi jak również z Centralnym Wojskowym Klubem Sportowym i Radą ds. Kobiet RON. Spędzić świąteczny dzień na sportowo i złożyć wniosek o powołanie do służby w święto Niepodległości? Lepiej nie można.  

WOJSKOWE GRY TERENOWE ODBĘDĄ SIĘ W: – dolnośląskie – Lubań – kujawsko pomorskie – Toruń – lubelskie – Chełm – lubuskie – Gorzów Wielkopolski – łódzkie – Zgierz – małopolskie – Zakopane – mazowieckie – Nowe Miasto nad Pilicą – opolskie – Brzeg – podkarpackie – Stalowa Wola – podlaskie – Kolno – pomorskie – Malbork – śląskie – Lubliniec – świętokrzyskie – Jędrzejów – warmińsko-mazurskie – Giżycko – wielkopolskie – Jarocin – zachodniopomorskie – Stargard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *