Gm.GIŻYCKO: Klacz Fiona Piotra Bryndzy na najwyższym stopniu podium – Magna Masuria

Gm.GIŻYCKO: Klacz Fiona Piotra Bryndzy na najwyższym stopniu podium

0

źródło: Urząd Gminy Giżycko

Nieprzewidywalna aura storpedowała niedzielny Przegląd Klaczy Ras Zimnokrwistych na polu Antoniego Lenara w Sulimach. W strugach deszczu 7. edycję imprezy obserwowali najwytrwalsi miłośnicy tych jakże przepięknych zwierząt. Wspaniale utrzymane klacze przed obliczem komisji pod wodzą Adama Domżały, dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Koni prezentowało 12 hodowców z naszego regionu, co jest rekordem przeglądu. Jury brało pod uwagę typ koni, pokrój, ruch i zdrowie.

Najwyżej oceniono Fionę Piotra Bryndzy z Upałt, na II miejscu sklasyfikowano Gawędę Mariusza Kuźmińskiego z Siedlisk, na najniższym stopniu podium znalazła się zaś Szakira Eweliny Skonieczki z Gęsików (gmina Barciany). Nagrodę specjalną otrzymała Kinderka Arkadiusza Konca z Sulim. Laureatów nagrodzono pucharami, w ręce każdego wystawcy powędrowały kantary, czyli elementy sprzętu jeździeckiego, ufundowane przez W-MZHK z Olsztyna, grabie, lizawki, drzewka od Nadleśnictwa Giżycko i bony zakupowe. Na powitanie wystąpił zespół Kaprys. Organizatorzy (GOKiR Wilkasy i Gmina Giżycko) nie zapomnieli o najmłodszych, którzy uczestniczyli w konkursie plastycznym „Mój koń”, chętnie korzystali również z przejazdów quadem Nadleśnictwa Giżycko i bryczką. Dla głodnych swe usługi oferowało stoisko z mazurską jagnięciną.

Kulminacyjnym punktem przeglądu był widowiskowy pokaz przemiłej Apanachi, kaskaderki i zaklinaczki koni Pauliny Osowskiej. Swój przydomek na jednym z kaskaderskich spotkań, ze względu na typ urody, nadał jej rodowity Indianin „Czarny Wilk” z amerykańskiego stanu Kolorado. W trakcie spotkań z publicznością prezentuje jazdę w stójce, pocztę węgierską oraz elementy woltyżerki i dżygitówki. Niestety, tych ostatnich w trosce o jej bezpieczeństwo tym razem zabrakło, gdyż wykluczyły je padający non stop deszcz oraz grząska i mokra murawa. Mimo wszystko Apanachi wypadła doskonale zbierając wiele braw od oczarowanych świetną prezentacją widzów, których kaskaderka zaprosiła do udziału w jednym z elementów pokazu. Miejmy nadzieję, że kolejna edycja przeglądu odbędzie się przy słonecznej aurze, co sprawi, że impreza będzie, tak jak zazwyczaj, prawdziwym świętem młodych i starszych miłośników koni.
Dziękujemy serdecznie sponsorom, którymi byli: firma Agropol z Giżycka, hurtownia Supik z Sulim, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Giżycku, Gminny Zakład Komunalny w Bystrym, Mazurska Jagnięcina – Barbara Niedziejko Sołdany, ośrodek AZS Wilkasyhotel Tajty i Papugarnia Mazury. Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia słowa uznania składamy na ręce sołtysa Sulim Eugeniusza Maczugi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *