GÓROWO IŁAW.: Zniszczył monitoring i ukradł kamery – udawał, że zrobił to jego brat bliźniak – Magna Masuria

GÓROWO IŁAW.: Zniszczył monitoring i ukradł kamery – udawał, że zrobił to jego brat bliźniak

0

Zarejestrował go monitoring, który zniszczył. Uszkodził też oświetlenie, a następnie ukradł kamery i uciekł. Z uwagi na wcześniejsze, liczne konflikty z prawem jest osobą doskonale znaną policjantom, co skutkowało szybkim zatrzymaniem 36 – latka. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży kamer o wartości 6 tys. zł., i zniszczenia mienia o wartości 9.500 zł. Nie przyznał się i nie rozpoznał na nagraniu. Przekonywał policjantów, że to jego brat bliźniak…

W czwartek, (7.09.23r.), policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży i zniszczeniu mienia. Do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej na jednej z posesji w gminie Górowo Iławeckie. Właściciel nieruchomości nie mieszka tam na stałe, dlatego zabezpieczył dom stosując monitoring, który jak się okazało przeszkadzał jego sąsiadowi. 36 – latek wtargnął na posesję i zniszczył 5 kamer. Na tym nie poprzestał. W następnej kolejności zabrał się za niszczenie ledowego oświetlenia budynku gospodarczego, a na koniec ukradł 4 kamery. Wandalizm mężczyzny zarejestrował monitoring.

Policjanci rozpoznali mężczyznę, bo już wcześniej wielokrotnie wobec niego interweniowali. 36 – latek został zatrzymany, usłyszał zarzut kradzieży kamer o wartości 6 tys. zł i uszkodzenia kamer i oświetlenia wywołując straty w wysokości 9.500 zł. Nie przyznał się. Decyzją prokuratora został oddany pod policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *