GÓROWO IŁAWECKIE: Dwóch młodych mężczyzn wpadło z narkotykami – Magna Masuria

GÓROWO IŁAWECKIE: Dwóch młodych mężczyzn wpadło z narkotykami

0

Dwóch młodych mieszkańców gm. Górowo Iławeckie posiadało przy sobie substancje zabronione. Wstępne badania testerem wykazały, że są to narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani, a po wykonaniu z ich udziałem niezbędnych czynności zostali zwolnieni.

W poniedziałek, (24.07.23r.), policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach udali się do dwóch miejscowości w gm. Górowo Iławeckie. Funkcjonariusze posiadali wiedzę, że najprawdopodobniej mieszkańcy obu miejscowości mogą mieć substancje psychoaktywne. Te informacje potwierdziły się. Pierwszy z mężczyzn, 24 – latek  tłumaczył, że produkt zakupił na jednym z portali aukcyjnych, jednak nie był świadomy, że kupuje marihuanę, zaś 20 – latek posiadanie przy sobie substancji zabronionych tłumaczył tym, że będąc na spacerze znalazł je leżące na ziemi.

Zabezpieczony susz, który w badaniach testerem wykazał właściwości marihuany oraz biała substancja trafią na szczegółowe badania do laboratorium kryminalistycznego. Mężczyźni, po wykonaniu z ich udziałem niezbędnych czynności zostali zwolnieni. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie kontynuowane po otrzymaniu wyników ekspertyzy. 

Posiadanie narkotyków to przestępstwo, z które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *