GÓROWO IŁAWECKIE: Potrącenie na pasach na ul. Kościuszki – Magna Masuria

GÓROWO IŁAWECKIE: Potrącenie na pasach na ul. Kościuszki

0

Potrącona na przejściu dla pieszych 72 – latka może mówić o dużym szczęściu, bo nie odniosła poważniejszych obrażeń. Mężczyzna, który nie zauważył seniorki stracił prawo jazdy.

W środę, (26.07.23r.), po godz. 10:00 na ul. Kościuszki w Górowie Iławeckim doszło do potrącenia kobiety przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Seniorkę potrącił 46 – latek jadący oplem combo. Mężczyzna był trzeźwy. Tłumaczył, że nie zauważył pieszej. Był przejęty całą sytuacją i nie kwestionował swojej winny. Kobieta została przewieziona karetką pogotowia do szpitala w Bartoszycach. Policjanci zabezpieczyli opla na parkingu strzeżonym i wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Badania 72 – latki wykazały, że nie stało się jej nic poważnego. Kobieta może mówić o dużym szczęściu, bo tego rodzaju zdarzenia często kończą się poważnymi obrażeniami.

Z uwagi na charakter tego zdarzenia, policjanci podjęli decyzję o konieczności zatrzymania dokumentu prawa jazdy 46 – latka z gminy Górowo Iławeckie. Decyzję, co do dalszego okresu zatrzymania dokumentu podejmie sąd.

Sprawą tej kolizji drogowej zajmą się policjanci z wykroczeń.  Zdarzenie to było kolizją drogową skutkującą naruszeniem czynności narządów ciała. Zgodnie z art. 86§1a Kodeksu Wykroczeń, sprawca takiego zdarzenia podlega karze grzywny w wysokości nie mniejszej niż 1500 zł. Wykroczenie to wiąże się też z aż 12 pkt. karnymi.

KPP Bartoszyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *