GÓROWO IŁAWECKIE: Wandale w Sylwestra wysadzali petardami śmietniki! – grozi im do 5 lat za kratami! – Magna Masuria

GÓROWO IŁAWECKIE: Wandale w Sylwestra wysadzali petardami śmietniki! – grozi im do 5 lat za kratami!

0

Najwyraźniej nie mieli ciekawszego zajęcia. Dwa ostatnie wieczory minionego roku spędzili na „zabawie” w wysadzanie petardami miejskich koszy na śmieci. Ich wyczyny zarejestrował monitoring. Kryminalni rozpoznali wandali i ich zatrzymali. Zarzuty zniszczenia koszy usłyszał 27 i 18 – latek obaj, to mieszkańcy Górowa Iławeckiego – miasta, którego mienie zniszczyli powodując straty w wysokości ponad 2 tys. zł. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, (3.01.23r.), w związku z informacją o zniszczeniu koszy na śmieci na szkodę Urzędu Miasta Górowo Iławeckie, kryminalni zapoznali się z zapisem monitoringu miejskiego. Rozpoznali dwóch mężczyzn, którzy wrzucali do śmietników odpalone petardy powodując rozsadzenie plastikowych pojemników. Chwilę później, obaj miłośnicy wątpliwej zabawy byli już w rękach policjantów. Wandalami okazali się 27 i 18 – latek z Górowa Iławeckiego.

Jeszcze tego samego dnia obaj mężczyźni usłyszeli zarzut zniszczenia miejskich śmietników. Wartość strat poniesiona w wyniku ich lekkomyślnego działania to 2160 zł. Mężczyźni przyznali się do zarzutu, jednak nie potrafili racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania.

Za przestępstwo zniszczenie cudzej rzeczy kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *