Gra, która jest zakazana w Rosji – Magna Masuria

Call od Duty: Modern Warfare

Jest to bardzo kontrowersyjna gra ukazująca współczesny konflikt w fikcyjnym świecie. Głównym przeciwnikiem tej produkcji jest Rosja, której nie podoba się przedstawienie w tych konfliktach rosyjskiej armii. Sama gra ma kilka nawiązań do współczesnych wydarzeń osadzonych w Europie oraz na Bliskim Wschodzie – toczący się konflikt w Syrii, zamachy w europejskich miastach w latach 2015-2017.

Akcja gry toczy w się w 2019 roku, tak jak wspomniałem wcześniej w fikcyjnym świecie. Niektóre misje w ramach retrospekcji toczą się kilkanaście lat wcześniej. Gracz wciela się w jednego z elitarnych żołnierzy lub partyzanta, którzy biorą udział w operacjach, które zabierają ich w rozmaite zakątki świata – od europejskich metropolii pokroju Londynu, aż po niestabilne rejony Bliskiego Wschodu. Przedstawione tu wydarzenia obserwujemy między innymi z perspektywy komandosa Tier 1 i arabskiej żołnierki.

Można powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych części serii jaka dotąd się ukazała. W końcu gracze otrzymali porządną, bardzo dojrzałą fabułę, która nie owija w bawełnę i pokazuje okrucieństwa wojny. Doczekaliśmy się szerokiego wachlarza misji od gry po cichu po otwarty konflikt na szeroką skalę. Moim zdaniem w końcu poprawiono poruszanie się przeciwników, którzy potrafią schować się pod łóżkiem czy za ścianą i ładują do nas z karabinów.

Oprawa graficzna powala na kolana. W pewnych momentach można się zatracić i stwierdzić, że naprawdę jest się na Bliskim Wschodzie. Do tego mamy realne odczucia pod czas używania broni, a ich udźwiękowienie pogłębia imersję.

Po za, niestety bardzo krótkim, wątkiem fabularnym gra oferuje szereg różnych rozgrywek sieciowych. Pozwala on na toczenie wieloosobowych pojedynków z innymi graczami, a także na współpracę w ramach specjalnie przygotowanych operacji w trybie Spec Ops. Nowością są bitwy na wielką skalę z pojazdami, śmigłowcami i 64 graczami na jednej mapie. Co ciekawe, doświadczenie zdobywane w trakcie rozgrywki jest wspólne dla wszystkich trybów. Warto zaznaczyć, że tytuł wspiera cross-platformową rozgrywkę pomiędzy komputerami osobistymi i konsolami.

PLUSY
+ bardzo dojrzały, poważny wątek fabularny,
+szeroki wachlarz misji
+świetna grafika oraz oprawa dźwiękowa
+dobry feeling strzelania
+mnóstwo trybów sieciowych
+dobra konstrukcja misji

MINUSY:
– za krótka fabuła, która urywa się w najlepszym momencie
– nie do końca dopracowane tryby sieciowe

Gra została wydana na PC, PS4 oraz XONE

Wymagania sprzętowe:
Rekomendowane:

Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz, 12 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 390 lub lepsza, 175 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne:
Intel Core i3-4340 3.6 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon HD 7950 lub lepsza, 175 GB HDD, Windows 7(SP1)/10 64-bit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *