Granica awansuje do kolejnej rundy – Magna Masuria

Granica pokonała 1:0 po bramce Marcina Dwulata Orlęta Reszel w pierwszym meczu Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Mecz odbył się na stadionie Orląt Reszel, które we wcześniejszej fazie pokonały bardzo wysoko Szansę Reszel, bo aż 9:0. Granica Kętrzyn przerwała dobrą passę Orląt i to ona pokazała wyższość nad Reszlanami.

Pierwsza połowa w wykonaniu piłkarzy Orląt wyglądała bardzo dobrze, lecz Marcin Dwulat uciął skrzydła orłów w 42 minucie, wykorzystując błąd w obronie. Mimo stworzenia kilku groźnych akcji obrona Granicy spisała się bardzo dobrze.

Dużym zmartwieniem dla zespołu z Reszla może być uraz Jarka Doborzyńskiego. Jak podaje oficjalna strona Orląt Reszel piłkarz przechodzi badania i wszystko wskazuje na to, że czeka go długa przerwa.

Następny mecz piłkarze Granicy Kętrzyn pod wodzą Wojciecha Jałoszewskiego zagrają na wyjeździe w Elblągu, gdzie podejmie drugi zespół Olimpii Elbląg. Będzie to mecz inauguracyjny rundy jesiennej forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej.