JEŹDZIECTWO: Wiktoria Waszczak z dwoma medalami Akademickich Mistrzostw Polski – Magna Masuria

JEŹDZIECTWO: Wiktoria Waszczak z dwoma medalami Akademickich Mistrzostw Polski

0

Wspaniałe osiągnięcia, nieoczekiwane medale drużynowe i niezwykłe doświadczenia – tak można podsumować udział reprezentacji Uniwersytetu Gdańskiego w Akademickich Mistrzostwach Polski. Wiktoria Waszczak, pochodząca z Kętrzyna reprezentantka gdańskiej uczelni wyższej, zdobyła dwa cenne medale.

Zdaniem Wiktorii, przed rozpoczęciem mistrzostw niewielu spodziewało się, że zespół Uniwersytetu Gdańskiego wróci z dwoma medalami drużynowymi. Sama zawodniczka przyznaje, że nawet ona nie spodziewała się takiego sukcesu. Ale razem z jej ekipą udało się wywalczyć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej drużynowej, pokonując aż 29 innych uczelni. Dodatkowo, drużyna Uniwersytetu Gdańskiego zajęła drugie miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów, co jest ogromnym osiągnięciem.

Wiktorii Waszczak prawie udało się zdobyć medal indywidualnie w klasyfikacji Uniwersytetów. Jednak konkurencja, która zakwalifikowała się do finałów razem z nią, była niezwykle silna. Pomimo tego, jest z siebie bardzo dumna, ponieważ wie, że dała z siebie wszystko. Jej opanowanie i skupienie pozwoliły jej wykonać wszystkie założone zadania. Jej indywidualny sukces przyczynił się również do końcowego rezultatu drużyny, co jest dodatkowym powodem do radości.

Mam nadzieje, że za rok również zobaczymy się na tej super imprezie, a mnie zobaczycie już w mojej kategorii czyli skoki profesjonalistów, do czego będę dążyć z całych sił – komentuje Wiktoria Waszczak na swoim profilu Instagram.

Dwukrotne zdobycie medalu drużynowego, wysokie miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów i osobisty sukces Wiktorii są wynikiem ciężkiej pracy, determinacji i talentu. Wszyscy czekają z niecierpliwością na kolejne osiągnięcia tej utalentowanej zawodniczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *