KAJAKARSTWO: Dominika Putto ze złotym medalem Pucharu Świata! – Magna Masuria

KAJAKARSTWO: Dominika Putto ze złotym medalem Pucharu Świata!

0

Dominika Putto, wychowanka mrągowskiej Bazy, osiągnęła niesamowity sukces podczas Pucharu Świata, który odbywa się na Węgrzech. Polka zdobyła złoty medal w konkurencji K1 na dystansie 200 metrów, przynosząc tym samym pierwsze złoto dla Polski w tej nieolimpijskiej dyscyplinie.

Obecnie reprezentująca barwy Zawiszy Bydgoszcz, Dominika Putto pokazała swoją wyjątkową formę i determinację, wyprzedzając silną konkurencję. W finale K1 na 200 metrów pokonała Dunkę Frederikke Matthiesen oraz Australijkę Natalię Drobot, zdobywając zasłużone pierwsze miejsce na podium.

Ponadto, polska osada w konkurencji K4 na dystansie 500 metrów, z Dominiką Putto w składzie, zajęła szóstą lokatę. Zwycięstwo w tej konkurencji przypadło reprezentacji Chin, przed Hiszpanią i Nową Zelandią.

Sobotni dzień również zapowiada się emocjonująco dla Polski, ponieważ inna utalentowana kajakarka z Mrągowa, Anna Puławska, wystartuje w wyścigu o medale w konkurencji K1 na 1000 metrów. Puławska, która jest już wielokrotną medalistką olimpijską, będzie miała także szansę na dobre występy w finale B w konkurencji K1 na 500 metrów.

Dla wszystkich fanów kajakarstwa i sportu wodnego, których nie było na miejscu, istnieje możliwość śledzenia zawodów na żywo na kanale YouTube Planet Canoe. Wyniki oficjalne ICF Canoe Sprint Ana Paracanoe World Cup I 2023 są również dostępne na stronie Memesoft Spotfokus, gdzie można znaleźć pełne rezultaty tego prestiżowego wydarzenia.