KAJAKARSTWO: Złoto Dominiki Putto, srebro Anny Puławskiej – Magna Masuria

KAJAKARSTWO: Złoto Dominiki Putto, srebro Anny Puławskiej

0

11 czerwca br. na poznańskiej Malcie odbyły się Mistrzostwa Polski w sprincie kajakowym, gdzie udział brały wychowanki mrągowskiej Bazy – Dominika Putto oraz Anna Puławska.

Dominika Putto 11 czerwca dołożyła dziewiąty złoty medal Mistrzostw Polski do swojej kolekcji, a tym samym obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski w kategorii K1 na 500 metrów. Dotarcie do finału było nie lada wyzwaniem. Zawodniczka reprezentująca obecnie Zawiszę Bydgoszcz w wyścigach eliminacyjnych i półfinałach zajmowała miejsca tuż za Karoliną Naja oraz Martyną Klatt. W decydującym wyścigu Dominika Putto zwyciężyła z czasem 2:02.79, wyprzedzając Katarzynę Kołodziejczyk, swoją klubową koleżankę z Zawiszy, o 0.08, a Karolinę Naję o 0.27 sekundy.

Dzień był ciężki, bo rano w ciągu dwóch godzin miałyśmy dwie mocne pięćsetki. Ale dałam radę i mam złoto. Trener czasem mówi, ze jestem jak koń: staję na starcie, patrzę przed siebie, nie rozglądam się na  rywalki, płynę w swoim tunelu. Dopiero za metą spojrzałam na tablicę i zobaczyłam, że wygrałam – przyznała Dominika Putto po wygraniu finału.

Anna Puławska w wyścigu finałowym K1 na 500 metrów zajęła dopiero szósta lokatę, natomiast wywalczyła srebrny medal w wyścigu K1 na 200 metrów.