KĘTRZYN: 4 marca Kaziuki-Wilniuki – Magna Masuria

4 marca na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie przy ul. Kazimierza Wielkiego 12A odbędzie się XXXVII edycja Kaziuki-Wilniuki, którym towarzyszyć będzie hasło: „Cześć Ci, Polsko”. Wejście na te wydarzenie jest darmowe.

Na Hali MOSiR wystąpią zespoły:

Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca „Wilia” – to najstarszy polski zespół artystyczny, który powstał po II wojnie światowej na Ziemi Wileńskiej w 1955 roku. Przez 65 lat zespół zrzeszał Polaków, którzy pozostali na Litwie tworząc patriotyczną, ludowo-wileńsko atmosferę różnych regionów Polski.

Kapela Świętojańska, która powstała w 1991 roku. Przez kapele przewinęło się wielu muzyków i wykonawców, a grupa w swym repertuarze ma zarówno piosenki ludowe, jak i patriotyczne.

Całą imprezę poprowadzi Anna Adamowicz jako Ciotka Franukowa oraz Dominik Kuziniewicz jako Wincuk Bałtaunszczyk z Pustaszyszek.

Jak co roku koncertom towarzyszyć będzie Jarmak Wileński, na którym znaleźć będzie można rękodzieła, wyroby kuchni wileńskiej oraz wydawnictwa – Wydawnictwo Znad Wilii – Romuald Mieczkowski.

Serdecznie zapraszamy – 4 marca br., o godz. 17:00, Hala MOSiR w Kętrzynie, wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *