KĘTRZYN: 48-latek wyeliminowany z ruchu drogowego – Magna Masuria

KĘTRZYN: 48-latek wyeliminowany z ruchu drogowego

0

Spostrzegawczość dzielnicowego gminy Kętrzyn i bardzo dobre rozpoznanie osób zamieszkujących jego rejon, skutkowały wyeliminowaniem z ruchu kierującego, który nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu.

Dzielnicowy, to gospodarz swojego rejonu. Odpowiedzialny za porządek i bezpieczeństwo, prowadzi ciągłe rozpoznanie terenu, zjawisk i zdarzeń zaistniałych na jego rewirze. To od jego wiedzy co do osób i popełnianych przez nich czynów przestępczych, zależy szybka i skuteczna reakcja na łamanie prawa.

W czwartek (14.04.2022) dzielnicowy gminy Kętrzyn około godz. 17:15 jadąc jedną z ulic podczas mijania się z pojazdem marki VW Passat zauważył, że za kierownicą siedzi znany mu osobiście mieszkaniec jego rejonu, który według jego wiedzy ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjant niezwłocznie zawrócił i ruszył za samochodem, który zatrzymał do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu danych mężczyzny potwierdziło się, że 48-latek ma aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Giżycku. Zakaz ten miał obowiązywać do lipca 2023 roku.  

Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Ponadto, w takim przypadku sąd orzeka obligatoryjny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas od 1 roku do nawet 15 lat. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *