KĘTRZYN: 73-letni mieszkaniec Kętrzyna stracił oszczędności swojego życia – Magna Masuria

KĘTRZYN: 73-letni mieszkaniec Kętrzyna stracił oszczędności swojego życia

0

Oszuści posługujący się metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy „funkcjonariusza CBŚ” są nadal aktywni. Przekonał się o tym 73-letni mieszkaniec Kętrzyna, który uwierzył w historię, że jego oszczędności na koncie w banku są zagrożone. O tym, że padł ofiarą oszusta zorientował się po fakcie. Sprawą zajmuje się kętrzyńska Policja. Policjanci nieustannie apelują do osób starszych oraz osób, które mają w swoim otoczeniu seniorów, by być bardziej czujnym i zachowawczym.

W środę (18.05.2022) około godz. 14:00 do Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszustwa.  Z przekazanych informacji wynikało, że na numer telefonu zadzwoniła kobieta podając się z funkcjonariusza CBŚ, która poinformowała, że policja jest w trakcie rozpracowywania sprawy dotyczącej kradzieży danych osobowych z banku i że pieniądze mężczyzny, które ma na koncie, są zagrożone. Starszy pan uwierzył w historię opowiadaną przez nieprawdziwego policjanta i zgodnie z poleceniami oszusta senior poszedł do placówki bankowej by uzyskać dostęp do płatność internetowej. Po uzyskaniu loginu i hasła mężczyzna podał je oszustom. W ten sposób z konta mężczyzny oszuści dokonali trzech przelewów na łączną sumę 49 tys. złotych.  

Istotne w tej sprawie jest to, że przestępca podający się za policjanta, poprosił seniora, aby ten potwierdził jego dane, dzwoniąc na numer alarmowy 112 – nie rozłączając się ze swoim rozmówcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *