KĘTRZYN: Akcja „WNYKI” z udziałem policji – Magna Masuria

KĘTRZYN: Akcja „WNYKI” z udziałem policji

2

Kętrzyńscy policjanci wzięli aktywny udział w akcji „Wnyk”. Wspólny spacer po kniei na terenie lasów położonych na terenie Nadleśnictwa Srokowo zorganizowało Koło Łowieckie „Daniel”.

W niedzielę (12.03.2023) z inicjatywy Koła Łowieckiego „Daniel” w Kętrzynie zorganizowana została akcja „Wnyk” w której osobiście uczestniczył kom. Sławomir Pierzchanowski Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Coroczne działania polegają na kontrolowaniu lasów przede wszystkim pod względem kłusownictwa.

Założeniem akcji było ujawnienie miejsc narażonych na działalność kłusowniczą, szczególnie obszarów nielegalnego pozyskania zwierzyny za pomocą wnyków. Takie działania prowadzone są cyklicznie. Rozstawione przez kłusowników wnyki są bardzo brutalnym sposobem pozyskiwania zwierząt, które są okaleczane i bardzo często cierpią nawet przez kilkanaście dni. Takie pułapki są także niebezpieczne dla ludzi.

W niedzielnej akcji uczestniczyli funkcjonariusze Policji, rodziny myśliwych, przyjaciele i sympatycy łowiectwa oraz dzieci z Koła Turystycznego „Nakomiadek”, a także  przedstawiciele Lasów Państwowych. Skontrolowano lasy położone na terenie Nadleśnictwa Srokowo.

Akcja miała na celu wspólne poszukiwania urządzeń do nielegalnego pozyskiwania zwierzyny, ale także takie spotkania maja na celu edukację w zakresie przybliżenia roli leśników i myśliwych w prowadzeniu gospodarki leśnej i łowieckiej oraz zamiłowania do piękna ojczystej przyrody.

Pamiętajmy! Nie bądźmy obojętni na cierpienie zwierząt. Jeżeli zauważymy w lesie oznaki łamania prawa, koniecznie należy powiadomić odpowiednie służby, Policję lub Straż Leśną.

2 thoughts on “KĘTRZYN: Akcja „WNYKI” z udziałem policji

  1. A na koniec mądry apel.
    ,,Pamiętajmy! Nie bądźmy obojętni na cierpienie zwierząt (ale także ludzi). Jeżeli zauważymy (nie tylko) w lesie oznaki łamania prawa, koniecznie należy powiadomić odpowiednie służby.,,
    Gorzej jak piersza decyzja będzie należała znowu do Michała i jego POżal się boże kolesi z rady co nie dają z niczym P0ważnym rady.

  2. A co chcesz od Michała. Przecież to synek , nie umie rozwiać zwykłego problemu z Grzegorzem. Natomiast siebie to umie lansować .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *