Kętrzyn: Apel do rodziców i opiekunów, policjanci kontrolują miejsca gromadzenia się nieletnich – Magna Masuria

Kętrzyn: Apel do rodziców i opiekunów, policjanci kontrolują miejsca gromadzenia się nieletnich

0

Od 1 kwietnia br. osoby nieletnie mogą przemieszczać się wyłącznie pod opieką dorosłych. Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby w tym czasie zwiększyli nadzór nad dziećmi i dopilnowali, aby zalecenia związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym były respektowane.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszono stan epidemii. Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, podjęto decyzję o zamknięciu placówek oświatowych. Czas, który wasze pociechy spędzają poza szkolną ławą, nie może być traktowany jako dodatkowy czas wolny.

W życie weszło Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które reguluje m.in. sposób przemieszczania się osób poniżej 18. roku życia.

Przypominamy!

Ograniczenie dotyczy przebywania osób do 18 roku życia poza domem bez opieki dorosłego. Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy i tylko w określonych przypadkach:

•        dojazdu do i z pracy,

•        wolontariatu na rzecz walki z COVID-19,

•        czy też załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

Nie wszyscy jednak młodzi ludzie respektują taki stan rzeczy. Zdarzają się przypadki, że kętrzyńscy policjanci  interweniują w miejscach, w których gromadzi się młodzież. Funkcjonariusze legitymują nieletnich i powiadamiają rodziców, zalecając, aby wzmogli nadzór rodzicielski. O sytuacjach nie stosowania się  do nowych zasad i przebywania bez opieki osoby dorosłej informowany jest sąd rodzinny i nieletnich.

Pamiętajmy, rodzice, że tylko przy waszym wsparciu i pomocy, zdrowie waszych dzieci będzie jak najlepiej zabezpieczone i zminimalizowane zostanie ryzyko zarażenia się koronawirusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *