KĘTRZYN| BARCIANY: Podsumowanie gminno-powiatowego „Święta Plonów” w Barcianach – Magna Masuria

KĘTRZYN| BARCIANY: Podsumowanie gminno-powiatowego „Święta Plonów” w Barcianach

2

W sobotę [16.09.2023] odbyły się w ostatnie dożynki w powiecie kętrzyńskim. Gminno-powiatowe dożynki w Barcianach zgromadziły wielu mieszkańców powiatu oraz szereg gości, którzy mieli okazję wykorzystać dożynkowy czas na promocje kandydatów do Sejmu i Senatu RP w zbliżających się 15 października wyborach parlamentarnych.

Parlamentarzyści oraz samorządowcy z różnych ugrupowań wymieniali się uściskami, ale przede wszystkim walczyli o głos na swoich kandydatów, których aktywnie wspierają. Wśród dobrze znanym mieszkańcom powiatu osób, pojawili się także debiutanci w tych wyborach, którzy zjednywali sobie sympatię zgromadzonych uczestników dożynek.

Święto plonów uświetniły wyjątkowe występy lokalnych artystów, a Koła Gospodyń Wiejskich z całego powiatu brały udział między innymi w konkurach na najpiękniejszy wieniec oraz stanowisko dożynkowe. Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wygrało Sołectwo Nowej Różanki, natomiast konkurs na najpiękniejsze stanowisko wygrało Sołectwo Kraskowo.

2 thoughts on “KĘTRZYN| BARCIANY: Podsumowanie gminno-powiatowego „Święta Plonów” w Barcianach

  1. Niedźwiedzki ( za Hećmana ) , Biała ( za Nietrzebę ) , Szymański ? , Mitros ???, Duczek – Kętrzyn 2000, Toruński – Kętrzyn 2000 , Baranowski – Kętrzyn 2000 , Buraczek – Kętrzyn 2000 .
    Kto da więcej jak 2 tys tam pójdziemy .
    Zapamietajmy tych sprzedawczyków !

  2. Już starożytni władcy wiedzieli,że aby zapewnić sobie względny spokój to ludowi potrzeba igrzysk i chleba.
    Natomiast jeżeli organizuje takie uroczystości i zaprasza się gości to oranizatorzy(Kochanowski,Kamińska) nie mogą zapominać o precedencji przy przedstawianiu zaproszonych Gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *