KĘTRZYN: Cenzura na Sesji Rady Miasta w Kętrzynie [FELIETON POSESYJNY] – Magna Masuria

KĘTRZYN: Cenzura na Sesji Rady Miasta w Kętrzynie [FELIETON POSESYJNY]

10

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta w Kętrzynie zastanawiałem się nad tym czy aby na pewno ta rada odbywa się we współczesnej Polsce, a o zgrozo przypomniała mi ta sesja bardziej radykalne wschodnie tony „demokracji”. Dlaczego mam takie skojarzenia? Odpowiedź jest prosta – jakiś elektryk odłączył radnym opozycyjnym mikrofony.

Chciałem wysłuchać wypowiedzi radnego Nowaka oraz Ćwika, którzy mieli kontrargumenty i zastrzeżenia do zmian w Budżecie Miasta Kętrzyn. Pomimo ich wypowiedzi mieszkańcy miasta Kętrzyn nie mogli usłyszeć tego za pomocą transmisji online. Zastosowano prosty trik – wyłączono mikrofon. Czyżby zwolennicy lokalnego dyktatora nie chcieli aby mieszkańcy usłyszeli głos opozycji? Może po takim głosie zaczęliby wątpić w pasmo „niby” sukcesów?

Warto zaznaczyć że nieudolność lokalnego dyktatora oraz jego podkomendnych radnych sprawiła że nie doszło do zmian w budżecie miasta, ale tylko na chwilę. Wróbelki zadeklarowały już, że zawsze można zwołać nadzwyczajna sesję i przegłosować to czego się nie przegłosowało.

10 thoughts on “KĘTRZYN: Cenzura na Sesji Rady Miasta w Kętrzynie [FELIETON POSESYJNY]

  1. Mam 75 lat grałem w juniorach młodszych Granicy wtedy to nobilitacja chłopca,a seniorzy grali o 2 ligę ,sądzę,gdyby nie odszedł rocnik WOP byłby sukces,teraz jestem z wami i z Widzewem

  2. Na Radzie Powiatu nie trzeba odłączać mikrofonów nikt z opozycji nie ma uwag ani nowych propozycji ani niestety swoich wniosków. Nikt z opozycji nie wstrzymuje działań starosty. Czyżby każdy ubił swoje pokretne interesiki tak jak kucharek?

  3. Czy ktoś w końcu złoży zawiadomienie do prokuratury na tego Narca Wróbla, żeby sprawdzić, jak jego koledzy informatycy, oplacani z publicznych środków, uniemożliwiają opinii publicznej przesłuchać całej sesji. Radni obudzcie się i zacznijcie działać, a nie się przygladacie tym manipulacji na zlecenie Wróbla i Niedziólki.

  4. Czy w koncu ktorys radny złoży zawiadomienie o niegospodarnosc tych dwóch szkodników, Niedziólki i Wróbla???

  5. Dyktatura. Żyje w wykreowanej rzeczywistości. Jest głucha i ślepa na swoje niedoradztwo i wszelką krytykę, za to wyobrażenie o swoich zasługach i pracy, których nie ma , sięga zenitu. Ja nie wiem, czy z tym burmistrzem jest halo, on jest jak pewin czlowiek ze wschodu, ktorego oszukuje otoczenie. Jeszcze chcieliby , zeby tak samo rzeczywistosc widzieli mieszkańcy. Ale mieszkańcami Kętrzyna nie są Rosjanie, tylko Polacy i Ukraińcy .

  6. Przecież Rysiek z Leśniewa jest elektrykiem to nie mógł dokonać naprawy a przecież jeszcze są chłopcy z Zakładu Energetycznego z Dariuszem na czele , toć to fachowcy.

  7. Jakaż tam dyktatura? Artykuł dziwnie tendencyjny. Jacy radni taka rada. Dobrze, że przewodniczący ogranicza te dziwne wypowiedzi i wnioski, czy ci radni na komisjach milczą a na sesjach tylko wygłaszają postulaty i wnioski. Dziwi mnie postawa radnego doświadczonego pana Nowaka, aby taki drobiazg o przydzieleniu środków na pisanie wniosków było podstawą głosu przeciwnego ? Więcej można zyskać niż stracić, ale chyba nakręcana niechęć do obecnego Burmistrza przysłoniła logikę .

  8. Szanowny Panie Mieszkańcu. Więcej odwagi. Skoro ma Pan uwagi do radnych to proszę nie występować anonimowo, tylko pod własnym nazwiskiem. Otóż dla mnie każda zmiana w projekcie uchwały budżetowej to nie jest sprawa błaha by ją „klepnąć”. Ważne, po co ta zmiana jest. Radny decyduję nie
    o swoich pieniądzach, tylko między innymi o Pańskich i chce, by były one rozsądnie i zgodnie z potrzebami. Wydatkowanie 40,5 ty. zł, na opłacanie firmy za prace, które mogą wykonać pracownicy Urzędu Miasta jest zbędne. Inne samorządy powiatu, pozyskują większe środki bez zatrudniania dodatkowych firm. Według Pańskiej filozofii radny powinien bez zastanowienia akceptować projekty burmistrza bez względu na to czy mają uzasadnienie czy też nie. Pan pogląd różni się zasadniczo od mojego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *