KĘTRZYN: Czy spadochroniarze PiS-u chcą przejąć SM „Pionier” w Kętrzynie?

16

W ostatnich tygodniach walka o Spółdzielnię Mieszkaniową „Pionier” w Kętrzynie jakby nabrała rozpędu. Można to zauważyć po niskiej jakości publikacjach w „lokalnym kundelku”, gdzie zawarte tam rewelacje zostały szybko zweryfikowane. Natomiast twórcy tych manipulacji mogą w najbliższych tygodniach poczuć oddech Wymiaru Sprawiedliwości. Dlaczego? O tym napiszemy wkrótce.

Wracając do pytania zawartego w tytule tego felietonu: Czy spadochroniarze chcą przejąć Spółdzielnię Mieszkaniową „Pionier” w Kętrzynie? Obecnie panująca sytuacja w Spółdzielni nie napawa nikogo optymizmem. Brak ciągłości władzy spowodowany brakiem Rady Nadzorczej, brak podjęcia kluczowych decyzji oraz skomplikowane procesy sądowe ciągnące się zakończonych jesienią 2022 roku Walnych Zgromadzeń sprawiają, że nad SM „Pionier” zawisły czarne chmury.

Sytuacja ta spowodowała, że Spółdzielnia pojawiła się w orbicie zainteresowań obecnie partii rządzącej. Na mieście, ale też w kuluarach mówi się, że pewien samorządowiec uważający się za poważanego w społeczeństwie, lobbuje prawdopodobnie nowego prezesa SM „Pionier”. Robi to ponieważ ta osoba nie ma gwarancji znalezienia się na listach PiS-u w najbliższych wyborach do Sejmu RP. Razem z tą osobą w pakiecie na stołek prezesa ma wejść kolejny członek PiS-u tym razem miejscowy, któremu w mieście powoli brakuje miejsca ze względu na różne historie.

Wiele na to wskazuje, że to jest powodem ożywienia pewnych mediów i osób, których zadaniem jest oczyszczenie drogi do przejęcia władzy nad Spółdzielnią. Obrazuje to jaka moralność mają te osoby i gdzie mają interes ludzi, który powinien być najważniejszy.

16 thoughts on “KĘTRZYN: Czy spadochroniarze PiS-u chcą przejąć SM „Pionier” w Kętrzynie?

 1. O wyborze Presesa SM będzie decydować Rzda Nadzorcza, która przeprowadzi konkurs- na zasadzie przejrzystych. Dość układów politycznych w SM. Te ,,szychy” mogą sobie planować stołki ale to Rada Nadzorcza dokona wyboru.

 2. O wyborze Prezesa SM będzie decydować Rada Nadzorcza, która przeprowadzi konkurs- na zasadzie przejrzystych i uczciwych wyborów. Dość układów politycznych w SM. Te ,,szychy” mogą sobie planować stołki ale to Rada Nadzorcza dokona wyboru.

 3. Narzekaliscie na Książka a okaże się, że wcale nie był taki zły przy tym co nam szykują.Oj, będzie płacz jak dojdzie to do skutku!

 4. Trzeba jak najszybciej rozbić układ kętrzyński! Mam nadzieję że Hećman do nich nie dołączył choć i tak gadają na mieście

 5. patologia społeczna, zero interesu publicznego tylko aby do koryta się doczlapac. panie redaktorze to nie warchlaki to nienapasione odyńce co obuchem w łeb trzeba walić. tylko w panu nadzieja

  1. Można zauważyć iż niektórzy komentujący nie mają pojęcia o czym piszą.
   Dlatego, że kto będzie członkiem Zarządu SM” Pionier „w Kętrzynie zadecydują członkowie poprzez swoich przedstawicieli w Radzie Nadzorczej .
   Natomiast jeszcze raz proszę nie mieszać ludzi którzy zostali relegowani z partii Prawo i Sprawiedliwość z Prawem i Sprawiedliwością .

 6. Ten pan „Samorządowiec”może sobie rządzić na własnym terenie a ci dwaj jego koledzy może ponownie szczególnie ten jeden poprosi o pomoc swoją koleżankę z Olsztyna lub Prezesa.
  Spółdzielnia to nie jest przechowalnia w której można się ukryć gdy kariera się kończy a drugi pan jak widać na swoim terenie też już nie ma szans więc mówimy im „tym tłustym kotom z tłustymi portfelami precz od naszej Spółdzielni” a co do Samorządowca to niech się lepiej pomartwi o służbę zdrowia publiczną o lekarza okulistę, endokrynologa,dermatologa,chirurga urazowego który będzie przyjmował codziennie osoby wymagające nagłej pomocy i to należy do Pana zadań.
  A co do tych dwóch panów tzw.”Mesjasza” a drugi „Solidarnosciowiec” nie sądziłem że będą knuć razem z samorządem ale pewnie coś im obiecano . Wstyd , Wstyd , Wstyd !!!!!!!

 7. A i spadachroniarzem z PiSu jest Prokop i Kochanowski a z nim w koopetacji jest kucharz ktory z Hecmanem od zawsze w ukladzie. Taka klike na wyborach omijac wielkim łukiem.

 8. Tak naprawdę to nie chce się komentować tej sytuacji, bo to nic nie daje. Jej powstanie i istnienie jest wypadkową wielu czynników, w tym przede wszystkim istniejących regulacji prawnych ustalających funkcjonowanie takich podmiotów prawnych, oraz, i chyba jest to czynnik najważniejszy, świadomości członków Spółdzielni co do przynależnych im praw i powinności. Bez poważnego bowiem potraktowania istoty bycia członkiem Spółdzielni i wnikliwego interesowania się jej funkcjonowaniem, nadal będziemy mieli do czynienia z takim rozgardiaszem organizacyjno – prawnym stwarzającym pole do działania różnym grupom, grupeczką, których celem jest wyciągnięcie dla siebie jak największej kasy, a nie interes członków Spółdzielni.

 9. Do komentarza „Pragmatyk”

  Zgadzam się całkowicie z Pana komentarzem dlatego my członkowie Spółdzielni Pionier będziemy zmuszeni zwołać Zebranie Walne i tych trzech panów że zdjęcia po prostu odwołać a powołać na ich miejsce nowe osoby którym wyłącznie zależy na dobrym , właściwym funkcjonowaniu Spółdzielni z korzyścią dla mieszkańców .
  Nie zgadzamy się na żadne układy osób które szukają dla siebie dobrej kasy i szybkiego wzbogacenia się.
  Nie ma takiej zgody !!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *