KĘTRZYN: Delegacje Dyrektora PUP pod lupą Wydziału do Walki z Korupcją KWP Olsztyn – Magna Masuria

KĘTRZYN: Delegacje Dyrektora PUP pod lupą Wydziału do Walki z Korupcją KWP Olsztyn

26

Obrazek poglądowy: Dyrektor PUP oraz starosta powiatowy Kochanowski

Jakiś czas temu informowaliśmy, że do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Dyrektora PUP w sprawie wykorzystania samochodu służbowego należącego do Powiatowego Urzędu Pracy do celów prywatnych. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Olsztynie razem z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie.

Jak informuje nas Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Daniel Brodowski: – w sprawie dotyczącej zawiadomienia o podejrzeniu doprowadzenia Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez używanie w okresie od listopada 2018r do dnia listopada 2022 r. delegacji służbowych do celów prywatnych, tj. o przestępstwo z art. 286 § 1 kk , nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie, trwają czynności sprawdzające realizowane przez Wydział do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Warto wspomnieć również, że Prokuratura Rejonowa w Mrągowie prowadzi również czynności sprawdzające w sprawie podejrzenia zaistniałego w okresie od grudnia 2015r. do czerwca 2022r. złośliwego lub uporczywego naruszania praw pracowniczych osób zatrudnionych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie, a na liście podejrzanych jest między innymi Dyrektor PUP oraz starosta kętrzyński.

26 thoughts on “KĘTRZYN: Delegacje Dyrektora PUP pod lupą Wydziału do Walki z Korupcją KWP Olsztyn

 1. Same „zasługi”, czemu o tym nie pisze Pan Robert? Znowu „ nic się nie stało” Panie Michale? Dalej będzie Pan nadstawiał tyłek za kolegę? Wstyd Wstyd Wstyd !!!!!

  1. Ale co się dzieje. Układ uważa, że nic się nie dzieje. Nie wiem, jak Wy, ale ja mam zamiar przypomnieć o tym mieszkańcom, gdy będą im wciskać swoje atuty, zasługi i zainteresowanie losem mieszkańców. Żeby dać się tak kompromitować z powodu jednego gościa??? Szok

 2. Co na to Zarząd Powiatu na czele z Kochanowskim i Lewandowskim.
  Przygotowują się do kolejnych wyborów samorządowych ?
  Zastanówcie się Państwo czy tym ludziom należy powierzyć jakąkolwiek władzę.

  1. Państwo Lewandowscy są najlepiej zarabiającymi/opłacanymi może lepiej brzmi, „samorządowcami” w powiecie kętrzyńskim. Tak przynajmniej wynika z Ich oświadczeń majątkowych, gdy zsumujemy Ich pensum, to nie ma mocnych. Dlatego nikt w sprawach dotyczących PUP nie wychyli się, bo ma zbyt dużo do stracenia.

   1. Że niby kto?Olenkowicz?A z jakiej on niby opozycji?Jakiej opozycji?Proszę mnie nie rozśmieszać.Mam o tym Panu swoje zdanie ale zachowam je dla siebie.

 3. To wszystko co się dzieje w sprawie Prokopa przekracza jakiekolwiek granice.
  Społeczeństwo jak widać nie zamierza tego już nawet komentować ,jedna wielka ignorancja i infantylizm ze strony Rady Powiatu, Zarządu na czele z Kochanowskim.
  Jednie co daje „światło w tunelu”to zbliżające się wybory samorządowe.

 4. A co na to niby opozycyjny kucharz? który w lekki sposób przeszedł w koalicję ze starostą? też problemu nie widzi? Koleś mimo że z innego ukladu ale może wszystko?

 5. W mojej ocenie to Kochanowski nie podjął konkretnej decyzji w sprawie Powiatowego Urzędu Pracy. Szkoda byłych pracowników i ich rodzin. Może po wyborach Kochanowski też znajdzie się w takiej sytuacji, zobaczymy jak odbije się na jego psychice i jego rodzinie.

 6. A co na to POwiatowe struktury POwszechnie znanej partii POlitycznej na czele z przewodniczącym o aspiracjach senatorskich…? (dzielnie budujący nam drogę do Giżycka i obwodnicę Kętrzyna), co kulą się nie kłania i wojów do miasta sprowadza… Generalnie dorabia u tego samego marszałka, co i Grzegorz P. To On powinien dopilnować, żeby w tej walce Zbigniew (imiennik Jego) dokopał przeciwnikowi politycznemu i wysadził układ pisowsko-asowski (czy jaki tam on teraz jest) w niebyt.

  1. z tym ze oba Zbyszki w tym ukladzie fobrze funkcjonują. Wszystkim wszystko pasuje. Opozcja nieistnieje. wg zasady ja nie szkodze Tobie to Ty nie dzkodzisz mi. Ewidentnie POukladali sobie wplywy i git jest.

 7. A jaka cisza po imprezach na zwolnieniu… faceci czują się bezkarni. Ale już niebawem będzie głośno o ich wszystkich numerach. Czwarta władza działa. Opowie o wszystkich tajemnicach ojojojoj 😱

  1. Bo o niewygodnym sprawach się nie mówi. To przecież nie jest WIELKI SUKCES, a jawna kpina z ludzi, z wyborców.

 8. Ci ludzie o których są komentarze zjawili się z nikąd,zapisali się do ugrupowań politycznych i tak znaleźli się na tych stołkach o jakich nawet nie marzyli że będą tyle zarabiać i wtedy poczuli się pewnie i bezkarnie a urzędników PUP potraktowali jak śmieci o których nie warto mówić i nic w w tej sprawie nie warto robić.
  A główny aktor już się przekonał że zdrowie każdego człowieka i jego życie wisi na włosku więc im wszystkim życzę aby te zarobione pieniądze wydali na ratowanie swojego zdrowia lub swoich rodzin i żeby przeżyli to co byli
  pracownicy i ich rodziny doświadczyły!!!!!

  1. To jest prawda jeden i drugi mmyśą ,że schowają głowę w piasek i wszystko ucichnie.
   Konsekwencje takiego postępowania p.p.Kochanowski i Prokop muszą być i będą.

 9. I żadne układanie się tu i tam niczego nie zmieni. Wykorzystana zostanie każda możliwość, aby pokazać, że tak nie można traktować ludzi. Doprowadzać ich no nerwic, depresji, powodować, że po 20 latach stabilnej pracy, ludzie są gotowi odejść, aby ratować siebie. TAK NIE MOŻNA TRAKTOWAĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA.

  1. Dlatego Kochanowski,Lewandowski i cała reszta Zarządu muszą odejść do lamusa historii.
   Ludzie mierni nie lojalni nie umiejący bądź nie chcący podejmować jakichkolwiek decyzji nie powinni sprawować stanowisk publicznych.

 10. A który to patafian martwi sie o pracownikach Powatowego Urzedu Pracy.
  Michał robi z Urszulą swoje a kucharz POwiatowy Zbigniew pilnuje swoje zatrudnione panienki.

 11. … a Grzegorz tym czasem spokojnie sobie o poranku spaceruje po mieście i cieszy ładną pogodą (z dzisiaj 8,00)..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *