KĘTRZYN: Do dziesiątki dołączyła jeszcze piątka – Magna Masuria

KĘTRZYN: Do dziesiątki dołączyła jeszcze piątka

0

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 5 osób, które handlowały nielegalnymi papierosami. Trzech mieszkańców powiatu kętrzyńskiego i dwóch gołdapskiego dołączyło do zorganizowanej grupy przestępczej. Grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec listopada ubiegłego roku zatrzymano 10 osób, które zajmowały się produkcją i sprzedażą nielegalnych papierosów. Wówczas 42-latek z powiatu kętrzyńskiego usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Trzy osoby odpowiedzą za udział w tej grupie, a pozostali za nabywanie i sprzedaż wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Łącznie zorganizowana grupa przestępcza naraziła Skarb Państwa na straty blisko 4,8 mln zł.

Okazało się, że to nie koniec osób zamieszanych w „ciemny interes”. 14  i 15 lutego zatrzymano 5 mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przemytem i sprzedażą papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

W trakcie działań, funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli na poczet przyszłych kar gotówkę w kwocie 87 850 zł oraz samochód o wartości 30 000 zł.

Na wniosek prokuratora wobec trzech mieszkańców powiatu kętrzyńskiego sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-miesięcy. Natomiast wobec dwóch mieszkańców powiatu gołdapskiego zastosowano dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenia majątkowe w wysokości po 20 000 zł każdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *