KĘTRZYN: Kampania pełna hejtu, niedomówień i domysłów… – Magna Masuria

KĘTRZYN: Kampania pełna hejtu, niedomówień i domysłów…

7

Kampania wyborcza trwa w najlepsze! Widać to w ostatnich dniach na ulicach Kętrzyna. Kandydaci na burmistrza miasta, a także do rady miasta czy powiatu z różnych ugrupowań organizują wiece poparcia, konwenty, przechadzają się ulicami. Poza rozdawaniem ulotek, rozmawiają z mieszkańcami, przekonują potencjalnych wyborców do swojego programu wyborczego. Wszystko to przebiega w miłej, przyjaznej atmosferze. Na twarzach kandydatów widać szerokie uśmiechy.

Szkoda, że kampania wyborcza w przestrzeni internetowej ma zupełnie inne oblicze… Mówię tutaj przede wszystkim o hejcie, sianiu dezinformacji, rzucaniu półprawd czy dwuznacznych haseł, tworzenie czarnego PR-u, a także zachęcanie internautów do przeprowadzenia „publicznego linczu” na konkretnym kandydacie. Kętrzyn nie odbiega od tego, co gorsza można powiedzieć, że kętrzyńska kampania wyborcza wiedzie prym w szkalowaniu i pomawianiu. Jedno z ugrupowań w moim przekonaniu poprzez takie hejterskie działania wymyśliło sobie sposób na stworzenie kampanii wyborczej.

Mowa tutaj oczywiście o osobach orbitujących wokół KWW Nasze Miasto Kętrzyn. Na oficjalnym facebookowym koncie komitetu pojawiają się slogany wyborcze, ale na równoległym koncie Facebook o tej samej nazwie od kilku ostatnich dni przelewa się szambo pełne hejtu. Codziennie obserwatorzy tego profilu, prowadzonego przez Jarosława Żukowskiego, karmieni są różnego rodzaju postami, które mają za zadanie obrzydzić i obśmiać, a nawet wywołać nienawiść wobec konkretnych osób.

Przekonała się o tym jedna z mieszkanek Kętrzyna, która została „wyśmiana” za noszenie ekstrawaganckiego płaszczu nazwanego „żartobliwie” pokrowcem na sztucera. Do tego ciągłe przytyki w stronę obecnego burmistrza, zastępcę burmistrza, posła z Koalicji Obywatelskiej czy maglowanie jednego tematu… słynnych 14 milionów złotych. Wszystko to jest podsycane przez kandydatów i sympatyków tego komitetu, którzy również dokładają swoje „trzy grosze” w szerzeniu hejtu.

Koronnym przykładem hejterskiego maglowania jest przypadek kandydatki startującej do rady miasta z listy Karola Lizureja. Udostępniła w mediach społecznościowych baner, szybko go usunęła i wyraziła publicznie skruchę za ten czyn. Niestety to nie wystarczyło Żukowskiemu, który przez kilka dni nawoływał w nienawistnych postach do mieszkańców o „skończenie kariery” tej kobiecie! Co gorsza wtórowali mu przy tym kandydaci z komitetu Hećmana bawiąc się w kętrzyńskich szeryfów. Za wszelką cenę chcieli obrzucać kobietę błotem, mimo że ta wcześniej już usunęła post i przeprosiła. Oświadczenie Lizureja też nie pomogło, a bardziej podsyciło hejterskie zapędy administratora Nasze Miasto Kętrzyn i jemu wtórujących.

Szkoda, że ten sam administrator Nasze Miasto Kętrzyn nie opisał sprawy „koleżki” z którym jeździł na Ukrainę, a który jednocześnie jest kandydatem do rady miasta z komitetu Kochanowskiego. Oprócz noszenia czteropaków piwa do kibiców rozpoczynających doping na Placu Piłsudskiego może również uczestniczył w skandowaniu niepochlebnych haseł w kierunku Hećmana. Może sam nie krzyczał, a może krzyczał uniesiony ferworem atmosfery kibicowskiej? Jednak tego Żukowski nie raczył już odnotować, bo to nie kleiło się do jego koncepcji grillowania konkretnego komitetu.

Szkoda też, że ten sam Żukowski nie widzi jak kandydaci, a także sympatycy komitetu Hećmana rozsiewają nienawiść w kierunku innych komitetów. Piszą obelgi, wyśmiewają, szkalują… czy takich przyszłych radnych chcemy mieć w Kętrzynie? Oczywiście, że NIE!

Na sam koniec pozytywny akcent w tym wszystkim. Czytelnicy tego pseudobloga Żukowskiego mają dość tego hejtu i prowadzenia kampanii pełnej nienawiści. Niekiedy dosadnie i niecenzuralnie mówią już o tym, żeby zaprzestano wrzucać takie treści. Nie chcą tego typu rzeczy czytać i nie chcą, żeby takie rzeczy pojawiały się w mediach społecznościowych. Jest nadzieja, że niedługo ten hejt skończy się na zawsze…

7 thoughts on “KĘTRZYN: Kampania pełna hejtu, niedomówień i domysłów…

 1. Wszyscy kandydują, a do rady miasta i tak dostanie się bierny ale wierny „złotówa”. Dalej będzie zbijał bąki.

 2. …zgadzam się z panem redaktorem – jest to kolejna negatywna kampania, która ma nam zniesmaczyć kandydata/tów… zdecydowanie brakuje walki na pozytywne dla mieszkańców argumenty programów wyborczych… osobiście lubię słuchać obietnic przedwyborczych i rozpływać się w naiwnej mgle obietnic… w końcu idą święta a każda buzia powinna być uśmiechnięta…

 3. Hejterzy pokazują, jak bardzo się boją tej czy tamtej osoby. Nie mają jak, aby gadać na argumenty. Dobrze napisała pani Ania, ta od Karola Lizureja, że to ubeckie metody… no cóż chyba z niektórych przeszłość nie wyszła …

 4. Dzisiaj właśnie dostaliśmy list od Ćwika ,dla mnie ten pisowiec to porażka jak obraża, hejtuje swoich kontrkandydatów ale nie wspomina jaki dług zostawił dla Kętrzyna poprzedni Burmistrz !!!
  Atakuje Koalicję że stołki obsadziła swoimi a PiS rządząc przez 8 lat te stołki obsadzał swoimi partyjnymi kolegami !!! Niech poda Ćwik kto w rządzie był z opozycji . Tak pisze tylko tchórz !!!!
  Graj pan uczciwie w te klocki !!!! Dla Kętrzyna niepotrzebni są tacy ludzie jak pan ciągłe szukający afer ale nic pan nie zrobił przez 5 lat a przed wyborami kopanie dołków pod innymi !!!!!
  Nie tędy droga, zachowuje się pan jak typowy gliniarz nie ujmując innym pracownikom Policji !!!!
  Pan Węglarski Piotr jest przykładem człowieka uczciwego i nie patrząc na swojego kolegę partyjnego zareagował na nieprawidłowości Dyrektora PUP gdy w czasie swojej pracy w urzędzie pobierał wynagrodzenie w Radach Nadzorczych, Sejmiku itp.
  A co pan w tym czasie zrobił czy zareagował na krzywdę urzędników PUP—– NIE !!!!
  Nigdy na takich ludzi nie zagłosuję !!!!!!!

 5. Szanowny Panie Ćwik

  Pan pięć lat temu obejmując funkcję Radnego dowiedział się pan na Sesji w jakim zadłużeniu zostawił miasto Burmistrz Hecman łącznie z przedszkolami . Dlaczego pan wtedy nie zareagował ażeby osoba winna za nie wypłacanie właściwych dotacji za przedszkola została osobiście pociągnięta do odpowiedzialności . Dla Burmistrza też osobiście przyznaliście podwyżkę a w zamian i Radni ja otrzymali.
  Jest pan z PiS,pan Rypina i inni . Teraz pan pisze że zostali pozwalniani pracownicy a zastąpieni innymi ta krzywdę pan opisuje a o krzywdzie urzędników PUP pan zapomniał bo ich szefem był koleś z PiS?
  Gdy objeliscie władzę w rządzie to wymieniliście ją na partyjnych kolegów z PiS -u w Radach Nadzorczych, spółkach, oświacie, sądownictwie , prokuraturze i wszędzie tam gdzie się dało. Zgarneliscie wszystko co się dało . Jest pytanie do pana jaką pan pobiera emeryturę i ile pan zarobił jako Radny przez 5 lat — do czego zmierzam panie Radny czy pan wie jaki emerytury w Kętrzynie mają Seniorzy a także młodzi mieszkańcy mający małe dzieci i mieszkania na kredyty?
  A pan pisze o pompach głębinowych i fotovoltaice nie zdając sobie sprawy na jakie koszty pan nas chce narazić!!
  To się będzie wiązało że wzrosną nam opłaty i prawdopodobnie za swojego życia ich nie spłacimy. Wszyscy co pozakładali pompy ciepła to teraz płacą ogromne rachunki za prąd. Więc o jakich korzyściach pan pisze bo najpierw trzeba będzie spłacić kredyt aby mówić o korzyściach !!!
  W Kętrzynie potrzebna jest modernizacja całej sieci grzewczej i kanalizacyjnej !!!!!
  Tyle mam do powiedzenia na pana marne wypociny !!!!!!

 6. Przed wyborami zapytałem kilku radnych PISu co zrobili w czasie trwania tej kadencji bo chciałem wiedzieć czy warto ponownie na nich głosować. Niestety radny miejski nie odpowiedział na moje pytanie a radny powiatowy napisał że że moje pytanie jest prowokacyjne i też nie odpowiedział. Ponoć milczenie jest złotem czy aby w tym przypadku też ?.

 7. Do Andrzeja !!!!

  Dużo zrobili dla siebie –kasa wpływała co miesiąc na konto a więcej co robili to wystarczy włączyć TVP info , przepraszam z całych sił bronili swojego partyjnego kolegi z PUP i myśleli że ta sielanka będzie trwała do końca życia. A tu niespodzianka Polacy 15 października odsunęli ich od koryta i teraz ekipa rządząca rozlicza ich za 8 lat szastania pieniędzmi Polaków!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *