KĘTRZYN: Kętrzynianka w parlamentarnej Radzie ds. Polityki Senioralnej – Magna Masuria

KĘTRZYN: Kętrzynianka w parlamentarnej Radzie ds. Polityki Senioralnej

11

Anna Wyrozębska, współzałożycielka i wiceprezeska Fundacji „Z Miłości do radości” została naszą reprezentantką w Radzie ds. Polityki Senioralnej przy Ministerstwie ds. Polityki Senioralnej. Na czele tego resortu stoi ministra Marzena Okle-Derwanowicz.

Jest to niezwykle ważna wiadomość dla społeczności z Warmii i Mazur, a szczególnie dla nas mieszkańców Kętrzyna. Warto zaznaczyć, ze z ponad 170 wniosków starannie wybrano tylko 30 kandydatów zgłoszonych przez uczelnie, organizacje pozarządowe oraz samorządy lokalne. Pani Ania została zgłoszona przez burmistrza miasta Kętrzyn.

Pierwsze posiedzenie Rady ds. Polityki Senioralnej zaplanowane zostało na 1 marca, podczas którego członkowie Rady zostaną formalnie mianowani na dwuletnią kadencję.

W imieniu całego zespołu info-Kętrzyn24.pl serdecznie gratulujemy pani Ani Wyrozębskiej! Życzymy owocnej pracy na rzez seniorów. Mamy nadzieję, że jej zaangażowanie i wkład w pracę Rady przyczynią się do poprawy warunków życia osób starszych w Polsce.

Autor: Julia

11 thoughts on “KĘTRZYN: Kętrzynianka w parlamentarnej Radzie ds. Polityki Senioralnej

 1. Brawo dla Pani Ani ze jako ketrzynianka została wybrana do parlamentarnej Rady ds . Polityki Senioralnej !!!
  Myśle ze jej już duże zaangażowanie obecne przyczyni się do polepszenia życia osób starszych i ich problemów a także rozwiąże wiele problemów z którymi borykają się nasi seniorzy w Kętrzynie !!!

 2. No, cieszcie się seniory
  – od teraz będziecie jeść kawior i pić szampana…
  …ustami swoich przedstawicieli.
  Za Gomułki i Gierka też tak było – styropianem w stoczni się kończyło,
  ale co tam te głupie historie, dzisiaj każdy senior to młodzieniaszek, znaczy młody i …., kombinuje prosto po-pis-owo: więcej przedstawicieli więcej kawioru

  1. I wszystko w normie. Hejt musi być. Oprócz tego na coś stać tych, który widzą tylko problemy zamiast szans? Może zaczekajmy, sprawdzimy jaka będzie rola tej osoby. Z tego, co czytałem- TO FUNKCJA SPOŁECZNA, czyli kawioru nie będzie, a jedynie praca i zaangażowanie. Warto wspierać, gdy komuś się chce robić coś bez pieniędzy.

 3. Do komentarza „Rastenburger”

  Proszę sobie nie kpić z seniorów w Kętrzynie bo to jest najsłabsza grupa społeczna o niskich emeryturach a jak wiadomo potrzebują aby im zapewnić właściwa opiekę zdrowotna my seniorzy tej opieki lekarzy specjalistów nie mamy w w Kętrzynie .
  Ten problem był zgłaszany do Starostwa ale ponieważ jesteśmy najsłabsza grupa społeczna której nikt nie chciał wysłuchać ale jednocześnie ten problem dotyczy wszystkich mieszkańców za wyjątkiem osób które zarabiają po ok 20 tys. zł i dodatkowo dorabiają jeszcze w Radach Nadzorczych itp !!!
  Dlatego tez seniorzy nie są w stanie szukać pomocy lekarzy specjalistów w innych miastach wiec rezygnują z leczenia z
  z powodu również kosztów finansowych jakie musieli by ponosić zamawiając Taxi .
  Wiec ogólnie mówiąc w Kętrzynie jest sytuacja katastrofalna i my seniorzy będziemy mogli zwrócić. sie do Pani Ani która została wybrana do parlamentarnej Rady ds . Polityki Senioralnej a także z innymi problemami z którymi borykają się seniorzy !!!!!

 4. Panie K.piszący pod” nickim” Rastenburger niech p.nie miesza do wszystkiego PiS ,bo nowe ministerstwo powstało z inspiracji koalicji” 13 grudnia”.
  Uważam, że ludzie w dojrzałym wieku zaslugują na szacunek a jak potrzeba na pomoc i zaopiekowanie czy Pani która jak rozumiem została rekomendowana przez p.Wróbla do tegoż zespołu spowoduje iż ludziom w wieku dojrzałym będzie żyło się łatwiej czas pokaże ?
  Zbliżają się wielkimi krokami wybory Samorządowe czy aby to wszystko nie dzieje się z uwagi na trwającą kampanię wyborczą?

  1. No oby właśnie taka osoba startowała do jakiejś rady, może na wójta, czy burmistrza. Tylko kibicować. Duża część społeczeństwa miałaby swojego przedstawiciela. Warto namawiać, aby ta pani gdzieś kandydowała. Pani Aniu, proszę o tym pomyśleć.

 5. niedobór mądrości zbiorowej potępiać należy, kto powiedzonko z PRL-u zrozumie ten pomyśli o przyczynie niedoli emerytów, obecny system totalnej biurokracji to leczenie skutków – co się objawia brakiem lekarzy a nadmiarem urzędników, w tym społecznych…

 6. Do komentarza WYBORY

  Okazuje się ze jest w tym trochę racji bo przez osiem lat rządził PiS a Starosta przez ostatnie lata był pan wywodzący się z Solidarnej Polski a potem przeszedł do PiS i za jego rządów jako Starosty służba zdrowia znalazła się w zapaści nie tylko dla najsłabszej grupy społecznej – seniorów ale także i dla mieszkańców Ketrzyna i powiatu . Owszem opieka polegała jedynie na możliwości ich umieszczenia w zakładach opiekuńczych .
  Seniorzy wymagają pomocy lekarzy specjalistów których w swoim mieście nie maja chociażby okulisty na NFZ bo większość z nich choruje na jaskrę lub zaćmę a brak właściwej opieki lekarskiej doprowadza taka osobę do ślepoty .
  Często ci seniorzy są już samotni bez dzieci i nie żyjących współmałżonków ich niskie emerytury i stan zdrowia nie pozwala na poszukiwanie właściwego specjalisty wiec proszę hejterzy nie piszcie głupot bo jeśli ten sam człowiek zostanie ponownie wybrany na Starostę to nic się nie zmieni .
  Jak się dowiedzieliśmy to w Giżycku przyjmują także okuliści ,endokrynolodzy ,chirurdzy urazowi,nefrolog a także urolog na Narodowy Fundusz Zdrowia !!!!
  Jeśli więc wybrana Pani do parlamentarnej Rady ds. Polityki Senioralnej nagłośni te sprawę ekipie rządzącej to może ta sytuacja w tym naszym biednym Kętrzynie się zmieni czego z całego serca życzę dla naszej całej społeczności !!!!

  1. Zupełna zgoda co do tego ,że jeżeli ten człowiek zostałby Starostą ponownie to nie będzie lepiej mało tego,może być gorzej.
   A bardzo mocno o to zabiega po to utworzył Komitet wyborczy „Razem możemy więcej ” ,który ma w swoim zasięgu miasto Kętrzyn, gminy Ķętrzyn,Barciany ,Korsze ,Reszel ostatnio ogłosił przystąpienie do ekipy Kochanowskiego Burmistrz Reszla Marek Janiszewski .
   Wobec powyższego oddając głos na kandydatów komitetu „Razem możemy więcej „możesz przycznić się do tego że Kochanowski zachowa swoje stanowisko.

 7. Nie głosujmy na Michała Kochanowskiego. Przez pięć lat nic nie zrobił dla kętrzyńskiej służby zdrowia. Musimy jeździć do okolicznych miast do okulisty, urologa, dermatologa a nawet ostatnio do ortopedy. Dobry jest ale w robieniu zdjęć na bloku operacyjnym. Kpina z mieszkańców. Czerwona kartka już niebawem !!!! Ludzie weźmy sprawy w swoje ręce. Mamy dość tego !

 8. Michał, możesz przedstawić dla mieszkańców swój życiorys zawodowy, polityczny to my znamy jak działałeś w Lidze Polskich Rodzin, Suwerenna Polska Prawo i Sprawiedliwość.
  Daj przykład dla młodego pokolenia jak ciężko pracowałeś zawodowo. Liczę ,że masz odwagę cywilną i przedstawisz społeczeństwu informacje. Tylko nie mów ,że w PCPR pracowałeś ciężko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *