KĘTRZYN: Kętrzyńska ochrona zdrowia w zapaści, ale za to mamy nowy blok operacyjny… – Magna Masuria

KĘTRZYN: Kętrzyńska ochrona zdrowia w zapaści, ale za to mamy nowy blok operacyjny…

29

W Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie, 15 lutego br., Kochanowski tym razem z dyrektorem Glinką, uraczyli nas kolejnym show. Wiadomo idą wybory… Tym razem oficjalnie otworzono nowy blok operacyjny z nowoczesnym sprzętem. Wartość całej inwestycji to 14 milionów złotych. Czas realizacji? Prawie cała obecna kadencja [prawie 5 lat! – red.].

Czy ta inwestycja poprawiła stan ochrony zdrowia mieszkańców powiatu kętrzyńskiego? Ani trochę, wręcz można śmiało powiedzieć, że w ostatnich latach poziom opieki zdrowotnej w naszym powiecie jedzie równią pochyłą w dół.

Przyjrzyjmy się zatem opiece zdrowotnej w powiecie. Dzwoniąc ze skierowaniem do ortopedy, którzy przyjmuje w przyszpitalnej przychodni, otrzymujemy informacje, że w kolejce trzeba czekać do 6 miesięcy. W Giżycku, Mrągowie czy Bartoszycach wizytę u ortopedy mamy prawie od ręki.

Co zatem z innymi lekarzami? W powiecie brakuje wielu specjalistów w tym: okulisty, laryngologa, dermatologa czy endokrynologa. Za chwilę będziemy musieli się zmierzyć z kryzysem braku lekarzy pierwszego kontaktu w naszym powiecie. Jeśli ktoś potrzebuje pilnej pomocy specjalisty to musi jej szukać w miastach ościennych lub w Ełku czy Olsztynie.

Jak jest z porodami w naszym powiecie? Też źle! Młode kobiety, będące w ciąży, pytają na spotted gdzie najlepiej rodzić. Czy w Biskupcu, czy w Bartoszycach, bo w Kętrzynie nie ma porodówki… Bo jak jest poniżej 200 porodów rocznie to się nie opłaca – tak twierdził na jednej z sesji rady powiatu dyrektor szpitala Glinka. Co ciekawe w sąsiednim Mrągowie opłaca się, nawet jak urodzi się mniej niż 200 dzieci. Zatem powstaje pytanie: to co się opłaca w tym Kętrzynie?

Ano wydać 14 milionów na blok operacyjny, który z dnia na dzień nie odmieni losu mieszkańców Kętrzyna. Zakończenie tej inwestycji prawdopodobnie zakończyło długoletnie ambicje Glinki i podsyciło megalomanie Kochanowskiego, któremu zamarzył się ostatnio „nowy” szpital. Ochrona zdrowia w powiecie jest w ogromnej zapaści i w tej chwili potrzebne są konkretne działania, aby poprawić stan ochrony zdrowia w powiecie. Nie są nam potrzebne kolejne wielkie projekty, które pochłoną ogromne pieniądze z naszych podatków.

Co państwo o tym sądzą? Zapraszam do dyskusji.

autor: Zuza, korekta: Kacper

29 thoughts on “KĘTRZYN: Kętrzyńska ochrona zdrowia w zapaści, ale za to mamy nowy blok operacyjny…

 1. Aktywność starosty Kochanowskiego jest książkowym przykładem, że nie ma takiej porażki, której w social media nie można byłoby przekuć we własny sukces. Członkostwo w PiS dało mu chyba sporo doświadczenia w manipulacji faktami i skutecznym omijaniem afer ze swojego podwórka. Brak opisanych specjalistów dotyka nas wszystkich na codzień. Musimy jeździć do ościennych powiatów bo tam potrafią zadbać o poradnie na NFZ. To jest kluczowa porażka samorządowców z ostatnich 5 lat. Nie dla Kochanowskiego nie dla Baranieckiej nie dla Olenkowicza nie dla Pieniaka nie dla Wiśniewskiego nie dla Lewandowskiego. Tym już dziekujemy!

 2. Jednak władza robi swoie Glinkowy z PO i z Mrągowa a Michałowy z PISu ketrzyniak. I co nic nie przeszkadza?
  A co Michał nie ma ludzi wykształconych w Kętrzynie na dyrektora Szpitala?

 3. … do listy brakujących specjalistów dodajmy jeszcze: ginekologa, stomatologa i lekarza medycyny pracy (obecni jadą na oparach wytrzymałości – reaktory mają na 150%mocy). Lada moment zabraknie lekarzy rodzinnych i pewnie psychiatry… Proszę Was drodzy o kontynuowanie wpisów z brakującymi medykami również w innych miejscowościach – niech skalę problemu dostrzegą obecni mocno zadowoleni z siebie radni… Jeżeli są dostępni powyżsi specjaliści w innych miejscowościach, to też proszę o podzielenie się tą wiedzą – innym (i mi) ona się przyda..

  1. Ciekawi mnie tylko komu ta nowa sala operacyjna będzie służyła? Ciekawe czy nie głównie zabiegom endoprotezoplastycznym? Bo w tym momencie właśnie głównie takie zabiegi są w naszym szpitalu wykonywane. I na te zabiegi do Kętrzyna przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Więc z czego zwykły mieszkaniec Kętrzyna ma się cieszyć? Co remont sali operacyjnej w szpitalu zmienia w dostępie do lekarzy w Powiecie?

 4. Przepraszam, ale uważam, że lepiej coś robić niż nic.
  zawsze źle, za drogo, brzydko a nawet niepotrzebnie.
  Może czasem warto pochylić się bez zadęcia pogratulować.
  Ja uważam , że jest to bardzo potrzebna inwestycja, a i wiele moich znajomych czyli czoła tym bardziej, że i czas nie sprzyjał.
  Z opinii znajomych ludzie też bardzo są zadowoleni.
  Ja osobiście chylę czoła i gratuluję.
  Wielkie przedsięwzięcia.

  1. Ciekawe komu ta nowa sala operacyjna będzie służyła? Ciekawe czy nie głównie zabiegom endoprotezoplastycznym? Bo w tym momencie właśnie głównie takie zabiegi są w naszym szpitalu wykonywane. I na te zabiegi do Kętrzyna przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Więc z czego zwykły mieszkaniec Kętrzyna ma się cieszyć? Co remont sali operacyjnej w szpitalu zmienia w dostępie do lekarzy w Powiecie?

 5. Do komentarza. ABC

  Szanowna Pani ja tez uważam ze to co dobre to dlaczego zostało zlikwidowane za przyzwoleniem Starosty , Wójta Bobrowskiego Ochotnicza Straż. Pożarna w Karolewie ! Ta jednostka służyła wszystkim mieszkańcom w Kętrzynie i powiecie .
  Czy ci strażacy przeszkadzali tym wyżej opisanym osobom ? Czy to można również porównać do urzędników z PUP których systematycznie się pozbywano poprzez nękanie , poniżanie itp. ?
  Jak słyszymy ze już się szkola nowi ochotnicy w tym Pan Bobrowski to podchodzi mi pod PUP Ketrzyn !!!!
  Wymiana ludzi na na swoich .
  Nie mieliście prawa tego robić , pozbawiać mieszkańców bezpieczeństwa !!!
  Służba Zdrowia się wali !!
  W byłym szpitalu zakaźnym gdzie obecnie odbywa się rehabilitacja tam w piwnicy przyjmuje lek ginekolog a w poczekali dla pacjentek jest 5 miejsc siedzących pozostałe pacjentki siedzą na schodach lub w poczekalni fizykoterapii co jest nie do pomyślenia !!!
  Panie Starosto była duża przychodnia ale została sprzedana dla czyjego dobra?
  Było tez pogotowie i duży parking wokół na karetki i tez to zostało sprzedane dla czyjego dobra?
  Czy obecne miejsce na karetki to jest właściwe?
  Pan pisze o budowie nowego szpitala czy Pan zdaje sobie sprawę w jakim wieku w naszym szpitalu pracuje większość pielęgniarek, są to głównie emerytki lub wkrótce pójdą na emerytury .
  Gdy usłyszeliśmy w Kętrzynie ze ma Pan zapędy budować nowy szpital to można domniemywać ze ten stary szpital byłby sprzedany z ta za tyle milionów sala operacyjna . Co można o tym myśleć ale chyba nic dobrego a likwidacja OSP powinna być zgłoszona właściwym organom w obecnym rządzie !!!!!!

  1. te osrodki zdrowia zostaly sprzedane za tlustych czasow Mordasiewicza w powiecie i Hecmana w miescie. A kupili to kolesie z ekipy Olemkowicza. Teraz ekipa dorwie sie do wladzy to i szpital kupia moze. Raz juz plany byly i znowu chca budowac nowy szpital?

 6. Ortopedia przy szpitalu to żenada! Dziecko przewróciło się i nie wiadomo co się stało z dłonią. Dzwonię do przychodni. Kierują nas do poradni ortopedycznej przy szpitalu. Godziny pracy poradni 08.00-15.00. Dzwonię tam o 11.00 i słyszę, że nie pomogą, bo nie ma żadnego ortopedy. Każą zgłosić się wieczorem do nocnej opieki ambulatoryjnej. To jadę z dzieckiem. A tam lekarz ogólny. Zajęty tylko pisaniem. Lekarka nie obejrzała ani razu dłoni. Dała skierowanie na rentgen. A tam bardzo nieprzyjemna pracownica robiąca miny. Szkoda mi czasu na czyjeś humory, więc ignoruję ją. Na zdjęciu nie ma złamania, tylko lekkie zbicie,ale lekarka daje skierowanie do Biskupca. I nadal nic nie wiem! Brak ortopedy dziecięcego w Kętrzynie to ogromny problem.

 7. Do Wyborcy !!!!

  Drogi Panie niech Pan czyta z uwaga wypowiedz Starosty ze to właśnie jemu marzy się wybudowanie nowego szpitala i proszę nie wprowadzać w błąd czytelników !!!
  W powyższym artykule jest dokładnie to określone !!!!

  1. piszecie o tym samym nie rozumiejąc się ? Kochanowski chce wybudować nowy szpital a stary szpital znowu kolesie biznesmeni kupia w spółkę tak jak wcześniej kupiono inne budynki służby zdrowia?

 8. W naszym powiecie powstaje coś co nasi bracia Czesi nazwali by „hole dupki hop do kupki” a ja nazywam to takim towarzystwem wzajemnej adoracji. To oni potakując sobie nawzajem nie dostrzegają co jest dla ludzi najbardziej potrzebne. Co jest potrzebne w Kętrzynie, zarówno w mieście jak i w gminie, w Barcianach czy Korszach. Ważne, że można się dobrze bawić. Czy oni przejmują się, że opieka zdrowotna na każdym prawie szczeblu i w każdej niemal specjalności jest na nieprawdopodobnie niskim poziomie. Zobaczcie co się dzieje w tej budce obok szpitala gdzie przyjmują ortopeda i neurolog. Ich to nie obchodzi bo prawdopodobnie mają inne możliwości. Powiat kętrzyński jest jednym z najgorszych miejsc w kraju do zamieszkania. świadczą o tym chociażby wskaźniki demograficzne. Kto tylko może obiera sobie miejsce zamieszkania gdzie indziej. „Oni” zostaną dopóki będą przy władzy. Zostaną także stypendyści ZUS-u. Pytanie czy nie można ich pogonić? Owszem wybory za pasem.

  1. Zakończenie rządów towarzystwa wzajemnej adoracji jest możliwe już 7 kwietnia, ale trzeba uważnie przyjrzeć się” kartce wyborczej” i bardzo na serio dokonać wyboru.
   Nie dać się zwieść i powierzyć sprawowanie władzy ludziom odpowiedzialnym,którzy nie wahają się podejmować trudnych i odpowiedzialnych decyzji.

   1. Słusznie prawisz „Nie dać się zwieść”. Podobno zdarzyło się, że pewien młody oficer puścił w towarzystwie dam głośnego bąka i z tego wstydy palnął sobie w łeb. Tej wójt z Barcian przydarzyło się coś zgoła gorszego jak pierdnąć w towarzystwie. Jak donosi portal internetowy została ukarana przez policję za zakłócanie spoczynku nocnego i coś tam jeszcze. Imaginujecie sobie drodzy wyborcy? wójt ukarana za czyn menelski. Ale jakoś ten smrodek nie przeszkadza jej towarzystwu w Kętrzynie czy Korszach. Nie przeszkadza też jej apologetom w Barcianach bo to taki swojski smrodek? Wyborcy z gminy Barciany nam ten smrodek bardzo przeszkadza. Wybierzmy osobę poważną za którą nie trzeba się wstydzić.

    1. Wiele gorzkich słów niestety prawdziwych.Klasyczne towarzystwo wzajemnej adoracji.Tylko Węglarski I Ryndzionek nie pasują do układu.Baraniecka,Olenkowicz,Kawczyński,Pieniak,Walewski,Wiśniewski ,Tytman,Podgórski,Wanago,Janiszewska wszyscy oni jakoś nie próbowali dociekać co to się stało że z PUPu odeszło kilkanaście osób.To przecież wolny kraj każdy może odejść z pracy .Albo te wyjazdy Dyrektora.Można?Jasne że można orzekła przecież prokuratura.Nic się nie stało Polacy nic się nie stało…Pycha kroczy przed upadkiem.

 9. Budżet Szpitala w Giżycku w 2022 r. – 102 miliony – wynagrodzenie prezesa 259 tysięcy zł rocznie
  Budżet Szpitala w Mrągowie w 2022 r. – 46 milionów – wynagrodzenie dyrektora 219 tysięcy zł rocznie
  Budżet Szpitala w Kętrzynie w 2022 r. – 42 miliony – wynagrodzenie dyrektora GLINKI ponad 317 tysięcy zł.
  Co to jest Panie Michale Kochanowski kto ustala mu pensje i za co?
  Mieszkańcy nie wierzcie Kochanowskiemu i jego ekipie, on już miał szansę na pracę na rzecz powiatu i Miasta Kętrzyn nie wykorzystał jej i CZAS NA ZMIANY. Dajemy mu czerwoną kartkę !!!!!

  Nie głosujemy na Kochanowskiego !!!!!!!!!!!!!

  1. Takie hasło powinno przyswiecać wszystkim odpowiedzialnym za nasze lokalne sprawy.
   „Razem możemy więcej ” nic albo bardzo niewiele byście zrobili jakby nie strumień środków rządowych,który płynął i trzeba byłoby być wyjątkowym nieudacznikiem,aby ich nie podjąć.
   Natomiast nie macie odwagi ,żeby to publicznie przyznać i odpowiadacie bzdury o jakimś wspólnym działaniu.

 10. Do czytelnika !!

  Stary szpital był w ostatnim czasie remontowany plus wymiana dachu a także obecnie sala operacyjna za 14 mln zł wiec ten szpital nie pójdzie pod młotek a jedynie jak panu Kochanowskiemu uda się wygrać wybory to tak jak obecnie obiecuje wybuduje nowy szpital a naszym starym szpitalem zainteresują się lekarze biznesmeni i to jest według mieszkańców taki plan !!!
  Wiec wyborcy musza przy urnach podjąć właściwa decyzję !!!!

  1. Śmiechem żartem remont dachu szpitala został zapoczątkowany za Mordasiewicza… czyli ile to już lat temu?

 11. Nasz szanowny starosta i dyrektor szpitala podali sobie ręce i nadal je trzymają, robią swoje interesy, a nie patrzą na dobro ludzi, czyli mieszkańców i pacjentów. Zamiast zrobić porządek na pogotowiu, na potrzebnych nam oddziałach to stworzyli sobie coś, co nie jest nam potrzebne. Znam przypadek kobiety w ciąży, która z krwotokiem musiała jechać do Mrągowa, bo przecież u nas ciężarne nie mają opieki w szpitalu i niestety dziecko straciła. Może jakby obu się przydarzyło coś takiego to zaczęli by myśleć o dobru mieszkancow
  . Obaj powinni odejść ze stanowisk. Pamiętam Kochanowskiego ze szkoły, ważniaczek jak był tak jest, z tą różnicą, że teraz w garniturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *