KĘTRZYN: Kolejne miliony omijają Kętrzyn! Kto otrzymał kasę z FDS?

16 lutego na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie pojawiła się informacja dotycząca rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. W tym roku województwo warmińsko-mazurskie otrzymało z tego rządowego programu 172 247 686,79 zł.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Kto i ile pieniędzy otrzymał z FDS w powiecie kętrzyńskim? Na liście gmin, które otrzymało dofinansowanie jest 146 projektów w tym 3 projekty z powiatu kętrzyńskiego:

 1. Gmina Barciany – przebudowa drogi gminnej nr 125028N Asuny-Duje – 60% dofinansowania, czyli: 2 063 883,45zł
 2. Gmina Barciany – przebudowa drogi wewnętrznej do miejscowości Czaczek – 60% dofinansowania, czyli: 657 965,50zł
 3. Gmina Kętrzyn – Przebudowa dróg gminnych obejmujących drogę gminną nr 126012N oraz drogę wewnętrzną wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej i przebudową sieci gazowej w miejscowości Trzy Lipy – 60% dofinansowania, czyli: 2 360 387,89 zł

Jak widać na liście nie znalazł się żadnej projekt z miasta Kętrzyn. Przypomnijmy, że we wcześniejszych edycjach miasto Kętrzyn otrzymało i nie wykorzystało ponad 14 milionowego dofinansowania na remont ulic: Ogrodowej i Górnej. Warto również przypomnieć słowa burmistrza Niedziółki z wywiadu dla jednej z niszowych gazet: walczymy o każde środki zewnętrzne, bez nich nie stać nas na duże projekty.

Na liście powiatów Powiat Kętrzyński zakwalifikował się z 4 projektami:

 1. Przebudowa dróg powiatowych nr 3929N ul. Zientary Malewskiej i nr 3900N ul. Gałczyńskiego w Reszlu
 2. Przebudowa drogi powiatowej nr 158/0N ul. Szkolna w Korszach – etap I
 3. Przebudowa drogi powiatowej nr 1703N na odcinku od DW 590 do miejscowości Modgarby
 4. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1618N Szestno – Nakomiady w msc. Langanki

5 thoughts on “KĘTRZYN: Kolejne miliony omijają Kętrzyn! Kto otrzymał kasę z FDS?

 1. A co Rysiek ze swoją ekipą był znowu na nartach w Austrii , że nie dostała dofinansowania na drogi w mieście?

 2. …dzisiaj jeden z radnych wojewódzkich (co zaczął leczyć tylko za kaskę, a nie na NFZ), w znanym hotelu w mieście zorganizował spotkanie ze znanymi osobami, w sprawie reformy w oświacie… ok – rozumiem, ale jak v-burmistrz „robi wysiłek” i używa swojego uroku osobistego w środowisku nauczycielskim, żeby zebrać kworum dla doka, to tego nie rozumiem… z jednej strony tematy nie dopilnowane (kaska na drogi poszła), a z drugiej strony gra On na konto ludzi, którzy Go szczerze nie lubią (miękko mówiąc)… to ciekawe, że w jednym miejscu spotkają się te dwie osoby, które (jeden poprzez sejmik wojewódzki i swoją pozycję tam a drugi poprzez obowiązki służbowe) mogły te pieniądze załatwić – Kętrzyn – miasto paradoksów.

 3. Nie wierzę, Narcyz jeździ za nasze pieniądze po całej Polsce, ma chody wszędzie, w ministerstwach, wojewodztwach i przegapił.
  !!!! Nie wierzę. Zaraz pewnie na umketrzyn Wróbel sprostuje i oskarzy redaktora o fake njus!!!!

 4. Ja wierzę we Wróbla. Takiej okazji dla Miasta Kętrzyn, nie przepuściłby. On tak dba o nasze miasto, aby było nowoczesne, elektryczne i zielone. Wróbel ratuj sytuację. Na pewno uda Ci się dopisać nas do listy beneficjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.