KĘTRZYN: Kolejne miliony omijają Kętrzyn! Kto otrzymał kasę z FDS? – Magna Masuria

KĘTRZYN: Kolejne miliony omijają Kętrzyn! Kto otrzymał kasę z FDS?

6

16 lutego na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie pojawiła się informacja dotycząca rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. W tym roku województwo warmińsko-mazurskie otrzymało z tego rządowego programu 172 247 686,79 zł.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Kto i ile pieniędzy otrzymał z FDS w powiecie kętrzyńskim? Na liście gmin, które otrzymało dofinansowanie jest 146 projektów w tym 3 projekty z powiatu kętrzyńskiego:

 1. Gmina Barciany – przebudowa drogi gminnej nr 125028N Asuny-Duje – 60% dofinansowania, czyli: 2 063 883,45zł
 2. Gmina Barciany – przebudowa drogi wewnętrznej do miejscowości Czaczek – 60% dofinansowania, czyli: 657 965,50zł
 3. Gmina Kętrzyn – Przebudowa dróg gminnych obejmujących drogę gminną nr 126012N oraz drogę wewnętrzną wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej i przebudową sieci gazowej w miejscowości Trzy Lipy – 60% dofinansowania, czyli: 2 360 387,89 zł

Jak widać na liście nie znalazł się żadnej projekt z miasta Kętrzyn. Przypomnijmy, że we wcześniejszych edycjach miasto Kętrzyn otrzymało i nie wykorzystało ponad 14 milionowego dofinansowania na remont ulic: Ogrodowej i Górnej. Warto również przypomnieć słowa burmistrza Niedziółki z wywiadu dla jednej z niszowych gazet: walczymy o każde środki zewnętrzne, bez nich nie stać nas na duże projekty.

Na liście powiatów Powiat Kętrzyński zakwalifikował się z 4 projektami:

 1. Przebudowa dróg powiatowych nr 3929N ul. Zientary Malewskiej i nr 3900N ul. Gałczyńskiego w Reszlu
 2. Przebudowa drogi powiatowej nr 158/0N ul. Szkolna w Korszach – etap I
 3. Przebudowa drogi powiatowej nr 1703N na odcinku od DW 590 do miejscowości Modgarby
 4. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1618N Szestno – Nakomiady w msc. Langanki

6 thoughts on “KĘTRZYN: Kolejne miliony omijają Kętrzyn! Kto otrzymał kasę z FDS?

 1. A co Rysiek ze swoją ekipą był znowu na nartach w Austrii , że nie dostała dofinansowania na drogi w mieście?

 2. …dzisiaj jeden z radnych wojewódzkich (co zaczął leczyć tylko za kaskę, a nie na NFZ), w znanym hotelu w mieście zorganizował spotkanie ze znanymi osobami, w sprawie reformy w oświacie… ok – rozumiem, ale jak v-burmistrz „robi wysiłek” i używa swojego uroku osobistego w środowisku nauczycielskim, żeby zebrać kworum dla doka, to tego nie rozumiem… z jednej strony tematy nie dopilnowane (kaska na drogi poszła), a z drugiej strony gra On na konto ludzi, którzy Go szczerze nie lubią (miękko mówiąc)… to ciekawe, że w jednym miejscu spotkają się te dwie osoby, które (jeden poprzez sejmik wojewódzki i swoją pozycję tam a drugi poprzez obowiązki służbowe) mogły te pieniądze załatwić – Kętrzyn – miasto paradoksów.

 3. Nie wierzę, Narcyz jeździ za nasze pieniądze po całej Polsce, ma chody wszędzie, w ministerstwach, wojewodztwach i przegapił.
  !!!! Nie wierzę. Zaraz pewnie na umketrzyn Wróbel sprostuje i oskarzy redaktora o fake njus!!!!

 4. Ja wierzę we Wróbla. Takiej okazji dla Miasta Kętrzyn, nie przepuściłby. On tak dba o nasze miasto, aby było nowoczesne, elektryczne i zielone. Wróbel ratuj sytuację. Na pewno uda Ci się dopisać nas do listy beneficjentów.

 5. Widać nie mają interesu jeździć swoimi autami do Giżycka, na cmentarz przez Ogrodową czy do Św. Lipki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *