KĘTRZYN: Kolejny wysoki mandat za nieprzestrzeganie przepisów – Magna Masuria

KĘTRZYN: Kolejny wysoki mandat za nieprzestrzeganie przepisów

1

26-latek „słono” zapłaci za nieprzestrzeganie nowych przepisów ruchu drogowego. Mieszkaniec Giżycka „wpadł” w ręce kętrzyńskiej drogówki w miejscowości Łankiejmy w gm. Korsze. Pędził on 119km/h w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Został on ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych i 10 punktami karnymi. Dodatkowo 26-latek stracił prawo jazdy.

Wczoraj przed godz. 11.00 policjanci kętrzyńskiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości w miejscowości Łankiejmy gm. Korsze. Podczas jednego z pomiarów wyświetlacz radaru wykazał, że nadjeżdżający kierowca samochodu dostawczego, w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, jechał z prędkością 119 km/h czym przekroczył dozwoloną prędkość o 79 km/h. Zgodnie z obowiązującym nowym taryfikatorem mandatowym, 26-letni kierowca forda został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych i 10 punktami karnymi. Dodatkowo mężczyzna stracił uprawnienia.

Policjanci przypominają! Od 1 stycznia 2022r. weszły w życie nowe przepisy, które m.in. podwyższają maksymalną wysokość grzywny, jaką może nałożyć sąd oraz zwiększają wysokość mandatów, jakie nałożyć w trakcie kontroli drogowej mogą policjanci. Surowsze kary mają za zadanie zmobilizować kierowców do jazdy zgodnej z przepisami, a co za tym idzie poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach.

Pamiętajmy, że lekceważąc przepisy dot. prędkości narażamy nie tylko siebie, ale również i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

1 thought on “KĘTRZYN: Kolejny wysoki mandat za nieprzestrzeganie przepisów

  1. Jaka ta policja kętrzyńska jest pracowita.A przestępcy siedzą na policji prokuraturze i w kętrzyńskim sądzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *