KĘTRZYN: Marek Olszewski powołany na zastępcę burmistrza – Magna Masuria

KĘTRZYN: Marek Olszewski powołany na zastępcę burmistrza

17

W piątek [10.05.2024] odbyła się konferencja prasowa w miejskim ratuszu. Marek Olszewski, którego większość mieszkańców pamięta z lat jego poprzedniej służby, został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zastępca burmistrza miasta Kętrzyn. To wydarzenie stanowiło symboliczny powrót Olszewskiego do miejsca, które opuścił w 1998 roku, zakończając swoją wcześniejszą rolę jako zastępca burmistrza.

W krótkiej konferencji prasowej wzięli udział kierownicy miejskich jednostek, pracownicy urzędu i radni. Burmistrz Karol Lizurej podkreślił, że wybór Olszewskiego był podyktowany jego kompetencjami i bogatym doświadczeniem w samorządzie. „Udało mi się pozyskać właśnie takiego współpracownika. Stawiam przed nim bardzo konkretne cele, które muszą być realizowane skrupulatnie” – zaznaczył Lizurej.

Przedstawiając swoje plany, Marek Olszewski również podkreślił znaczenie reorganizacji urzędu miejskiego. Jego celem jest zapewnienie sprawniejszego funkcjonowania urzędu oraz uporządkowanie sfery finansów, z korzyścią dla mieszkańców miasta. „Dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem” – podsumował Olszewski.

Warto zauważyć, że reorganizacja urzędu miejskiego może przynieść „sporo ruchów kadrowych”, jak zaznaczył burmistrz Lizurej. Jednakże podkreślił on, że do współpracy zostaną zaproszone wyłącznie osoby o solidnych kwalifikacjach.

Marek Olszewski to postać dobrze znana mieszkańcom Kętrzyna. W latach 1994-1998 pełnił już funkcję zastępcy burmistrza, a następnie zajmował różne stanowiska, takie jak starosta kętrzyński, wicestarosta, sekretarz gminy Kętrzyn, zastępca wójt gminy Srokowo i wójt tejże gminy. Dodatkowo, w latach 2006 i 2010 ubiegał się o mandat burmistrza Kętrzyna.

17 thoughts on “KĘTRZYN: Marek Olszewski powołany na zastępcę burmistrza

 1. Znowu spadł na „cztery łapy”
  Srokowo podziękowało.
  Widać, że Platforma Obywatelska podała przegranemu w Srokowie Olszewskiemu.
  A tak na koniec trzeba przyznać, że Srokowo uratowało Lizureja ,bo co prawda to człowiek bez charyzmy,ale doświadczenia w Samorządzie jemu nie brakuje.

 2. Życzę sukcesów na rzecz rozwoju Kętrzyna i mieszkańców dla Pana Burmistrza Karola Lizureja oraz zastępcy Burmistrza Pana Marka Olszewskiego !!!!

 3. Nie pozostawiono kolegi o tych samych poglądach na „łasce losu”rzucono Olszewskiemu „koło ratunkowe”,czyżby nie pamiętano o wypróbowanym koalicjancie PSL-u ? bo z tej formacji wywodzi się Krzysztof Hećman .

 4. Znowu będzie udawał jak zawsze ogromnie „zapracowanego” z zafrasowaną mimiką twarzy.
  Nawet w Srokowie dość prędko się na nim poznali i obdarowali „czerwoną kartką”.

 5. Do Mieszkańca !!

  Jak wiadomo Pan Olszewski nie zostawił gminy w zadłużeniu więc był dobrym i bardzo pracowitym Wójtem a poza tym dobrym człowiekiem i ta krytyka jest nie na miejscu.
  A poza tym jak powiedział Pan Starosta Kochanowski na ostatniej sesji dla Radnego z PiS że Burmistrz ,Starosta czy Wójt ma prawo wyboru na swojego zastępcę więc należy to uszanować bez względu na to czy ktoś lubi daną osobę lub nie.
  Zazdrość jest najgorszą cechą człowieka !!!!!

 6. Pozwolę się zgodzić z „nickiem Mieszkaniec”,a to dlatego iż Pana Olszewskiego znam od początku jego funkcjonowania w Samorządzie. Niewątpliwie jest to człowiek który prezentuje określony poziom intelektualny w każdym aspekcie tego słowa.
  Natomiast jeżeli chodzi o zarządzanie ludźmi to już gorzej jemu to wychodzi,a co do tego iż dobrze potrafi demonizować i mistyfikować swoją funkcję tu pełna zgoda.

  1. Krótko mówiąc towarzystwo wzajemnej adoracji ma się w naszym powiecie znakomicie.
   Przegrani w wyborach Wiśniewski V-ce Starostą ,Olszewski V-ce Burmistrzem, Pieniak Komendantem Wojewódzkim OHP i pewnie doczekamy się dalszych nominacji przegranych.

   1. Szanowni Państwo w swoich wpisach zapominacie o tym,że nawet lewicowy Wójt Bobrowski podziękował Markowi Olszewskiemu jak ten pełnił funkcję Sekretarza Gminy Kętrzyn.
    Przyznam uczciwie ,że nie wiem co było przyczyną odejścia Olszewskiego z Gminy Kętrzyn, ale jednak .
    A później przygarnął go kolega Franciszek Andruszkiewicz Wójt Gminy Srokowo gdzie pełnił
    m.in.funkcję Z-cy Wójta w tak małej Gminie.

    1. Panie Redaktorze prośba, o informację co się dzieje w naszym powiecie, jak wygląda koalicja czy Kochanowski (Razem możemy więcej) plus Platforma czy jest inna konfiguracja ?
     Pytania rodzą się choćby dlatego,że v-ce Starostą został wybrany Łukasz Wiśniewski, który zarzekał się publicznie iż nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej o co tu chodzi mam nadzieję ,że Pan Redaktor to wyjaśni opnii publicznej.

     1. Moim zdaniem w powiecie nie ma żadnej koalicji , są radni , którzy się dogadali co do pełnionych funkcji i zadań , mają większość. Vice- starosta to kolega Olenkowicza, Kochanowskiego i wszystko w tym temacie. Zaś PIS to partyjniactwo i powołanie klubu, aby zaistnieć . To jakieś chore , aby na takim szczeblu podkreślać przynależność partyjną i przenosić spory partyjne lokalnie. Mam nadzieję, że Platforma tego błędu nie popełni, chociaż jak ktoś dzięki partii zdobywa mandat radnego a chyba wszyscy wiedzą, o kogo chodzi to może mieszać .

 7. Szanuję Pana Olszewskiego ale decyzja nowego burmistrza pokazuje, że nie ma z sobą poważnej ekipy… jak się idzie do wyborów to trzeba w swojej grupie mieć młodych, nowych kandydatów na wice, prezesów spółek itd…… a tak no cóż pozostały „odgrzewane kotlety”….

  1. Bardzo trafna diagnoza osoby komentującej pod imieniem „Klaudia”.
   Powołanie na stanowisko v-ce Burmistrza Kętrzyna p.Olszewskiego to nic innego jak odgrzewany „kotlet”.
   Jedynie polemizował bym z tym czy powinien koniecznie być ktoś młody w mojej opinii najlepiej osoba z KWW Karola Lizureja,jest przekonany że takie osoby w tej grupie są.
   A Olszewski jak taki dobry to pewnie znalazłby pracę nie koniecznie w Samorządzie.

  2. Do komentarza „mieszkaniec@”tak rzeczywiście nie ma żadnej koalicji politycznej za to jest koalicja „kolesi”według Pani/Pana to dobrze jak mamy do czynienia z „masłem maślanym”?
   przecież dwa ugrupowania PO i PiS wprowadziły swoich przedstawicieli do Rady Powiatu i zgodnie ze Statutem mogą powołać klubu Radnych po to aby artykułować m.in. swój punkt widzenia na to co się dzieje w Powiecie.
   Tak to prawda Kochanowskiemu z tym swoim „Razem możemy więcej „wystarcza jedna osoba i ma wiekszość aby dalej być Starostą i pewnie jest to Olenkowicz .
   Jeżeli tak to władza nie tyko splendor,ale odpowiedzialność w związku tym trzeba się z tym mieć odwagę zmierzyć,a nie jak coś nie wychodzi próbować winą obarczać całą Radę.

 8. Wybór Olszewskiego na zastępcę to zły wybór, tak jak wcześniej pisałem Pan Karol będzie sterowany właśnie przez takich jakimi się otoczył.

 9. Takie były ogromne utyskiwania jak to Kochanowski nie potrafi rozwiązywać problemu w Powiatowym Urzędzie Pracy.
  A w Kętrzynie tyle osób oddało głos za tym aby pełnił funkcję Radnego powiatowego, nijako lekceważąc pracowników i byłych pracowników PUP.
  Mało tego to Rada powierzyła ponownie funkcję Starosty Kochanowskiemu,którego tak „pięknie” zaprezentowała na to stanowisko p.Wanago ,zresztą p.Kochanowski odwdzięczył się „piękną prezentacją „proponując p.Wanago ponownie do Zarządu
  Powiatu.
  Ocenę tej kwestii pozostawiam Państwu ?

 10. Praktycznie szkoda słów, ale kilka trzeba jeszcze poświęcić Kochanowskiemu,ponieważ w ub.sobotę w Gietrłoży w miejscu byłej kwatery wojennej Hitlera niemieckiego zbrodniarza zorganizował „hucpę” pt. majówka powiatowa.
  Nie byłoby w tym nic specjalnego, ale tam już Kochanowski zupełnie obnażył swoje preferncje polityczne i razem z Protasem (KO) i Wróblem satali w jednym szeregu, teraz jest wszystko jasne dlaczego zaproponował Wiśniewskiego na swojego zastępce.
  A tak dobrze zaczynał w Młodzieży Wszechpolskiej co z tamtymi poglądami się stało ?
  Panie Kochanowski historia jest nauczycielką życia, ale lubi się też powtarzać jak można a jednak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *