KĘTRZYN: Męczyło go ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości – Magna Masuria

KĘTRZYN: Męczyło go ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości

0

Poszukiwany 27-latek sam zgłosił się do kętrzyńskiej komendy. Jak przyznał – męczyło go ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości więc się spakował i się zameldował. Drugi z mężczyzn, poszukiwanych od ponad pół roku został zatrzymany w jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn.

W czwartek (26.05.2022) kilka minut po godz. 6:00 policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego podczas kontroli jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn zauważyli, że w rejonie sklepu przebywa mężczyzna, który wyglądem przypomina osobę poszukiwaną. Funkcjonariusze wylegitymowali go. Okazało się, że czujne oko policyjne po raz kolejny nie zawiodło.  31-latek od ponad pół roku był poszukiwany na podstawie wydanego nakazu doprowadzenia przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Mężczyzna ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od płacenia alimentów. Mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego został zatrzymany, a następnie doprowadzony do zakładu karnego gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Również w czwartek o godz. 10:00 u dyżurnego kętrzyńskiej komendy  zameldował się 27-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn. Zdziwieni dyżurni Policji zauważyli, jak otwiera drzwi i wnosi ze sobą wypełnioną rzeczami torbę podróżną.

Po chwili sytuacja była już jasna. Mężczyzna oznajmił, że męczy go już ukrywanie się przed Policją i nie chce tak dalej funkcjonować. Funkcjonariusze z wyrozumiałością podeszli do tego tematu spełniając jego prośbę. Torba wypełniona były już  rzeczami, które przygotował sobie do zakładu karnego. Poszukiwany tego samego dnia został przetransportowany do więzienia gdzie odbędzie zasądzoną karę za kradzieże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *