KĘTRZYN: Miał blisko 3,5 promila alkoholu – prowadził skuter – Magna Masuria

KĘTRZYN: Miał blisko 3,5 promila alkoholu – prowadził skuter

0

Nie ma znaczenia to, czy nietrzeźwy na drodze jest kierowcą samochodu, traktora, motorowerzystą, rowerzystą czy pieszym – każda nietrzeźwość w ruchu drogowym stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla jego uczestników. Policjanci zdając sobie sprawę z tego, jakie ryzyko wiąże się z obecnością osób pod wpływem alkoholu na drodze, zdecydowanie reagują podejmując wobec nich interwencje i wyciągając surowe konsekwencje.

Sezon rowerowy i motocyklowy w pełni. Po naszych drogach poruszają się miłośnicy jednośladów. Życie pokazuje, że nie wszyscy są świadomi zagrożenia jakie mogą stworzyć nie tylko sobie ale i innym uczestnikom ruchu drogowego poruszając się jednośladem w stanie nietrzeźwości. Nie ma taryfy ulgowej dla pijanych kierujących. Policjanci reagują wobec wszystkich pijanych użytkowników dróg jednakowo – wyciągając prawne konsekwencje, nie zależnie, czy mają do czynienia z osobą na podwójnym gazie, czy pijanym cyklistą.

Wczoraj(25.06.2023r) o godz. 11.00  kętrzyńscy policjanci w miejscowości Garbno gm. Korsze zauważyli mężczyznę jadącego skuterem. Jego sposób jazdy sugerował, że prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze podjęli czynności legitymowania, podczas których wyraźnie wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości 33-latka wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Teraz sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Zgodnie z kodeksem karnym, kierowanie skuterem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *