KĘTRZYN: Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie! – amator jazdy na „podwójnym gazie” wpadł w ręce policji – Magna Masuria

KĘTRZYN: Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie! – amator jazdy na „podwójnym gazie” wpadł w ręce policji

0

Kętrzyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Amator jazdy na „podwójnym gazie” miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 64-latkowi grozi do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

We wtorek (28.03.2023) kilka minut po południu funkcjonariusze z zespołu ruchu drogowego kętrzyńskiej komendy na ul. Daszyńskiego zatrzymali do kontroli drogowej  pojazd marki Honda. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz 64-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *