KĘTRZYN: Mundurowi czytali bajki i wiersze przedszkolakom – Magna Masuria

KĘTRZYN: Mundurowi czytali bajki i wiersze przedszkolakom

0

fot. W. Caruk

Mundurowi czytali bajki i wiersze przedszkolakom. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Przewodniczący Regionu IPA Kętrzyn Pan Marek Małagocki.

1 czerwca funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, Centrum Szkolenia SG, kętrzyńscy policjanci, strażacy oraz przewodniczący IPA spotkali się z okazji Dnia Dziecka z przedszkolakami. Oprócz czytania bajek, wierszy najmłodsi otrzymali słodycze. Wyjątkowa publiczność z zaciekawieniem słuchała kętrzyńskich funkcjonariuszy, a nawet zadawała pytania dotyczące służby w mundurze. W dowód wdzięczności otrzymaliśmy głośne brawa i wykonane przez przedszkolaków laurki.

Wyjątkowy dzień uczczono również na placówkach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz w kętrzyńskim ośrodku dla cudzoziemców. Funkcjonariusze Sg przygotowali pokaz sprzętu służbowego, wykorzystywanego w codziennej służbie. Podczas spotkania niezawodny psy służbowe SG ponownie pokazały swoje nieprzeciętne umiejętności.

W Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie,  nie zabrakło atrakcji, które zapewniły dzieciom rozrywkę i dobrą zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *