KĘTRZYN: Pierwsza taka wigilia seniorów w mieście! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Pierwsza taka wigilia seniorów w mieście!

4

Pierwszy raz w historii Kętrzyna doszło do takiego wigilijnego wieczoru jaki miał miejsce w piątek [15.12.2023] w Domu Bankietowym Finezja. Seniorzy z różnych grup i stowarzyszeń, w tym ze Stowarzyszenia Seniorów pod Niedźwiadkiem, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Fundacji Eco Senior i Stowarzyszenia Złota Jesień spotkali się na wspólnej wieczerzy. Jest to wyjątkowe wydarzenie w skali całego miasta. Było to pierwsze takie spotkanie, które zgromadziło ponad 200 seniorów przy jednym wigilijnym stole.

Przy wigilijnym stole nie zabrakło specjalnych gości i władz samorządowych. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Poseł na Sejm RP – Maciej Wróbel, burmistrz Kętrzyna – Ryszard Niedziółka, zastępca burmistrza – Karol Lizurej, starosta Powiatu Kętrzyńskiego – Michał Kochanowski, dyrektor MOPS-u w Kętrzynie – Katarzyna Hoszkiewicz, ks. Stanisław Majewski – proboszcz parafii św. Jerzego w Kętrzynie, prezes i wiceprezes Fundacji Z Miłości do Radości – Piotr i Anna Wyrozębscy, a także moja skromna osoba w postaci redaktora naczelnego info-Kętrzyn24.pl – Kacper Jędrzejczak. Z tego miejsca chciałbym raz jeszcze serdecznie podziękować za zaproszenie i te niezwykłe wyróżnienie. To pokazuje, że seniorzy mocno interesują się lokalnymi sprawami i z chęcią czytają niezależną prasę.

Spotkanie rozpoczęło się od „Cichej nocy” w wykonaniu chórzystów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a następnie od przemówień zaproszonych gości, w tym odczytaniu listu od senator Jolanty Piotrowskiej przez jej asystentkę Annę Wyrozębską. Następnie swój występ chóralny zaprezentował UTW, a krótki występ jasełkowy z humorem przedstawiły „Kętrzyńskie Niedźwiadki”. Później każdy podzielił się opłatkiem i przystąpiono do wieczerzy. Nie zabrakło typowych wigilijnych potraw jak pierogi z kapustą i grzybami czy barszcz z uszkami. Seniorzy wspólnie śpiewali kolędy, rozmawiali i wspominali. Czuć było zbliżającą się magię świąt Bożego Narodzenia.

Skąd wzięła się ta niezwykła inicjatywa? Warto pogratulować pomysłu, który wykiełkował u pana Leszka Jaszczołta – prezesa Stowarzyszenia Seniorów pod Niedźwiadkiem. Jako pomysłodawca tego spotkania sprawił, że niezwykła inicjatywa stała się rzeczywistością. Widać było to szczególnie po szczerych uśmiechach starszych seniorów, którzy byli na tym spotkaniu, a którym niekiedy doskwiera samotność. Te spotkanie wigilijne było pełne radości, miłości i takiej serdecznej, rodzinnej atmosfery. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie.   

4 thoughts on “KĘTRZYN: Pierwsza taka wigilia seniorów w mieście!

  1. Kucharza nie było? taki działacz na rzecz dobra społecznego i nie pokazał się? Chyba nie ten przedział wiekowy wielbicielek za załatwienie ciepłej posadki w zamian za lokalne plotki?

    1. Potwierdzam kucharza nie było.Kucharza nie było też na na evencie przedwyborczym pewnego komitetu co to ma się zawiązać niedługo na wybory.Kucharz ma poważne kłopoty.Nie bywa i nie jest zapraszany albo jest wypraszany.Pewien bliski kolega kucharza już nie jest taki bliski.Ale jest światełko w tunelu.Kłopoty kucharza są przejściowe.Jak wszystko w tym życiu.Niestety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *