KĘTRZYN: Pijany kierowca wjechał w autobus – Magna Masuria

KĘTRZYN: Pijany kierowca wjechał w autobus

0

Największe zagrożenie na drogach od zawsze stanowią pijani kierowcy. Jeden z nich wjechał w autobus. Na szczęście, w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierowcy grożą teraz poważne konsekwencje.

Kętrzyńscy policjanci codziennie apelują o ostrożność na drogach, zmniejszenie prędkości, a także o zachowanie koncentracji podczas jazdy. Równie często przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po spożyciu alkoholu. Niestety do żadnej z tych rad nie zastosował się 42-latek, który pijany kierował fiestą i wjechał w stojący w zatoczce przy przystanku autobus i doprowadził do zderzenia. Na szczęście, w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce, przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Wykazało ono, że 42-latek kierował mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna kierował autem wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych. Grożą mu teraz poważne konsekwencje.

Po raz kolejny przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy o konsekwencjach karnych, a także o tym, że swoim zachowaniem stwarzamy zagrożenie dla innych użytkowników dróg i osób, które przewozimy w pojeździe – najczęściej naszych najbliższych.

Konsekwencje jazdy po alkoholu są dotkliwe. O ostatecznym wymiarze kary zawsze decyduje sąd. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu, spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *