KĘTRZYN: Podsumowanie XVI Memoriału Marty Komor – Magna Masuria

KĘTRZYN: Podsumowanie XVI Memoriału Marty Komor

0

Trzy złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy to dorobek kętrzyńskich tenisistów stołowych w XVI Memoriale Marty Komor, który dobył się 18.11.2023r w Szkole Podstawowej nr 1 w Kętrzynie. Adam Pietryszyn, Tymon Batko i Piotr Szymanowski(kategoria skrzat – do 7lat). Ewelina  Srzysko i Elżbieta Danielczyk (kategoria open kobiet). Złoty medal w kategorii open dorzucił Jarosław Wikira, trener kętrzyńskich pingpongistów UKS Olimp.

To już XVI Memoriał Marty Komor, który ściąga do Kętrzyna najlepszych tenisistów stołowych z województwa. Zagościło u nas 80-ciu zawodników z klubów ( Olsztyn, Mrągowo, Giżycko,Ostrołęka, Węgorzewo, Reszel, Korsze, Srokowo). Krzystof Targoński, organizator kętrzyńskiego turnieju mówi, że potwierdza to wysoką rangę memoriału.

-Należą się słowa podziękowania zawodnikom i trenerom za tak liczne stawinie się na naszym tunieju. Wielkie podziękowania również dla Urzędu Miasta Kętrzyn, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie, MOSiR Kętrzyn, „Weda” Kętrzyn i oczywiście rodzicom kętrzynskich zawodników, którzy i tym razem spisali się na medal przygotowując poczęstunek , który umilił czas zawodnikom między meczami- mówi Krzysztof Targoński, jeden z organizatorów i trener UKS Olimp Kętrzyn.

Wyniki XVI Memoriału Marty Komor, Kętrzyn 18.11.2023

Dzieci do lat 7:

1. Adam Pietryszyn – Kętrzyn
2. Tymon Batko – Kętrzyn
     Karol Kresin – Giżycko
3. Piotr Szymanowski – Kętrzyn

Szkoły Podstawowe:

1. Kamil Kresin – Giżycko
2. Bartosz Orzoł – Giżycko
3. Paweł Ciak – Giżycko

Kobiety Open:

1. Ewelina Srzysko – Kętrzyn
2. Elżbieta Danelczyk – Kętrzyn
3. Monika Kawecka – Giżycko

Mężczyźni Open:

1. Jarosław Wikira – Kętrzyn
2. Jacek Baczewski – Mrągowo
3. Grzegorz Sajnaj – Olsztyn

Weterani 60+:

1. Zbigniew Ratuszniak – Mrągowo
2. Janusz Rososiński – Giżycko
3. Bogusław Szczepanik – Giżycko

Klasyfikacja UKS Olimp szkoły podstawowe:

1. Kornel Boratyński – Kętrzyn
2. Jakub Żukowski – Kętrzyn
3. Piotr Pietryszyn – Kętrzyn

Wspomnienie o Marcie Komor

Urodziła się 22 lipca 1974 roku w Łukowie w województwie lubelskim. Szkołę podstawową i Liceum Ogólnokształcące ukończyła w Olsztynie. Od 6 klasy szkoły podstawowej rozpoczęła treningi tenisa stołowego. Grała w 2 lidze tenisa stołowego kobiet oraz w lidze okręgowej, reprezentując AZS WSP Olsztyn. Studiowała na AWF w Gdańsku, gdzie ukończyła dwa kierunki: nauczyciela wychowania fizycznego i studia podyplomowe w zakresie odnowy biologicznej. Uzyskała kwalifikacje trenerskie w zakresie tenisa stołowego drugiej klasy. Pierwszą pracę podjęła w Pruszczu Gdańskim 1997 roku. Od 1999 roku zamieszkała w Kętrzynie i została zatrudniona w gimnazjum nr 2. W UKS Olimp stworzyła i prowadziła sekcję tenisa stołowego, biorąc udział w rozgrywkach 3 ligi na terenie całego województwa oraz organizując je na miejscu. Ciężka praca oraz wielkość podejmowanych przedsięwzięć zaowocowały awansem do II ligi tenisa stołowego mężczyzn w maju 2008 roku. Niestety , osobiście nie doczekała do rozpoczęcia rozgrywek drugoligowych. Ciężka choroba przerwała jej młode życie. Była osobą szczególnie zaangażowaną w pracę z młodzieżą. Swoją pasję, hobby i ulubioną dyscyplinę zarażała coraz szersze kręgi pasjonatów celuloidowej piłeczki. W pamięci wszystkich którzy ją znali, pozostała nauczycielem spokojnym, cierpliwym, lubianym przez młodzież, wymagającym również od siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *