KĘTRZYN: Policja zatrzymała pijaną 34-latkę, która złamała sądowy zakaz – Magna Masuria

KĘTRZYN: Policja zatrzymała pijaną 34-latkę, która złamała sądowy zakaz

0

Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar zdarzają się jeszcze kierowcy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Swoją bezmyślnością mogą doprowadzić do wypadku, którego skutki są nieodwracalne. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 34-latce, która złamała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kobieta jakby tego było mało wsiadła za kierownicę auta mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Mimo zaostrzonych przepisów jednak wielu kierujących nadal bezmyślnie wsiada do auta pod wpływem alkoholu, nie myśląc o tym, że swoją decyzją, mogą spowodować tragiczny wypadek, którego skutki są nieodwracalne. Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymali pijanych kierowców, rowerzystów czy motorowerzystów.

We wtorek (12.07.2022r.) o  godz. 22:40 funkcjonariusze w Kętrzynie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel Astra. Podczas kontroli okazało się, że siedząca za kierownicą auta 34-latka jest pijana. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało blisko 2 promile alkoholu w jej organizmie. Dodatkowo okazało się, że mieszkanka miasta złamała sądowy zakaz. Kobieta kierowała oplem nie stosując się do prawomocnego wyroku Sądu Rejonowego w Gdańsku obowiązującego do 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *