KĘTRZYN: Policjanci wyeliminowali nietrzeźwych kierowców – Magna Masuria

KĘTRZYN: Policjanci wyeliminowali nietrzeźwych kierowców

0

Funkcjonariusze wciąż podkreślają – nie ma żadnego pobłażania wobec tych kierowców, którzy za nic mają obowiązujące przepisy. W trakcie minionego weekendu policjanci nie tylko eliminowali z ruchu pijanych uczestników dróg, interweniowali także wobec tych, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości, czy sądowych zakazów.

W miniony piątek (22.07.2022r.) o godz. 10.30 w Kętrzynie przy ul. Bałtyckiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki VW Polo. Podczas sprawdzania dokumentów 25-letniego kierowcy okazało się że posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Tego samego dnia o godz. 17.10 w miejscowości Karolewo gm. Kętrzyn. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę VW Lupo. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 60-letiego kierowcy wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jak by tego było mało okazało się, że mężczyzna kierował autem mimo cofniętych uprawnień.

Do kolejnego zatrzymania doszło w minioną sobotę (23.07.2022r) o godz. 20.10 w Kętrzynie przy ul. Limanowskiego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mitsubishi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 32-letniego kierowcy wykazało ponad półpromila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania dokumentów mężczyzny okazało się że posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2 listopada 2022r.

Dzisiaj (25.07.2022r.) o godz. 05.30 w Kętrzynie przy ul. Ogrodowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie stanu trzeźwości 35-latka wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Wkrótce ze swojego zachowania wytłumaczą się przed sądem. Za nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *