KĘTRZYN: Policyjny dozór dla 45-latka – znęcał się nad rodziną – Magna Masuria

KĘTRZYN: Policyjny dozór dla 45-latka – znęcał się nad rodziną

0

Dozór policyjny to wolnościowy, nie izolacyjny środek zapobiegawczy, który polega na tym, że podejrzany pozostający na wolności, zobowiązany jest do wypełniania nałożonych na niego obowiązków. Ma on na celu zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania karnego przez ograniczenie swobody, polegającej na systematycznym kontrolowaniu i pozostawieniu oskarżonego do dyspozycji sądu lub prokuratury. Taki właśnie środek zapobiegawczy zastosowała miejscowa Prokuratura wobec 45-letniego mieszkańca gminy Kętrzyn, podejrzanego o przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą.

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Kętrzyn. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Policjanci ustalili, że mężczyzna będąc najczęściej pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, szarpał za ubrania, popychał oraz groził pobiciem.

Wczoraj (03.11.2022r.) na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator zastosował wobec sprawcy przemocy domowej policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania się z  pokrzywdzoną. Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przeciwdziałanie przemocy domowej, niesienie pomocy osobom dotkniętym przemocą oraz ich rodzinom jest jednym z głównych zadań realizowanych przez Policję. Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *